Benzyna to przeżytek. Koncern Audi pierwszy raz wyprodukował wystarczającą ilość paliwa przyszłości

| Aktualizacja:

Ropa naftowa kiedyś się skończy. Co wtedy? Audi twierdzi, że po raz pierwszy wyprodukowało wystarczającą ilość sztucznej e-benzyny z przeznaczeniem dla pierwszych silników testowych.

wróć do artykułu
  • ~Febe
    (2018-03-13 10:36)
    Im szybciej uniezależnimy się od ropy tym szybciej skończy się terroryzm na świecie....
  • ~ulisse
    (2018-03-13 09:56)
    ile potrzeba energii (Wh) do wyprodukowania 1 Wh paliwa i jaka jest sprawność silnika na tym paliwie?
  • ~A ja słyszałem, że koncern IG Farben
    (2018-03-15 08:55)
    wynalazł i wprowadza na rynek niemiecki benzynę, która nie dość, że napędza pojazdy spalinowe (na razie tylko marki BMW) - to jeszcze produkuje tlen i kaszę gryczaną ze zrazami w sosie grzybowym! - Gotową do spożycia! VIP-y dostają ekstra ogórki kiszone!!! - A odrzutu po sosie może pozazdrościć sam Musk z rakietą w klapie!
  • ~ma-hor
    (2018-03-13 10:33)
    izo-oktan ma LO 100, ale pytanie jest zasadnicze: ile to energii potrzeba na wyprodukowanie izo-oktanu
  • ~bielszy niż biały
    (2018-03-17 18:25)
    info dla ograniczonych umysłowo bo przecież już w czasie II wojny światowej szwaby produkowały syntetyczną benzynę między innymi w policach gdzie ruiny fabryki produkującej benzynę syntetyczną można ogladać jeszcze dzisiaj
  • ~IMHO
    (2018-03-16 12:37)
    silnik spalinowy to przeżytek sprzed 170 lat. ma sprawności ok 35%. Silnik elektryczny, mający sprawnośc 95 % gdyby miec zródło zasilania na pokładzie samochodu np mały reaktorek torowy czyli bezpieczny mogłby wykończyć wszystkie rafinerie w ciagu roku. Dlatego te ci^le od ropy nie dają za wygraną i blokują na starcie wszystkie patenty umożliwiające rozwój e-auta.Mimo to Toyota wypuściła wersję corolli z 4 silnikami el. napędzanymi ogniwem paliwowym na wodór. I TO JEST PRZYSZŁOŚĆ
  • ~WujekDobraZmiana
    (2018-03-14 07:41)
    Co to znaczy ograniczyc stukanie zaworów Chyba chodziło o ograniczenie efektów stukowych silnika. Jeśli tak, to niech autor najpierw się ogarnie w temacie, a potem pisze, coś mu tam stuka, ale nie wie co...
  • ~tygf
    (2018-03-21 00:38)
    " zapobiegających "stukaniu" zaworów" Wymiękam i chylę czoła przed "wiedzą" autora tych wypocin. Liczba oktanowa – Wikipedia A to TYLKO wikipedia:))
  • ~wjw
    (2018-03-26 14:01)
    A kiedy będzie e-gó..o ?

Może zainteresować Cię też: