Co dalej z fabrykami Opla i Fiata w Polsce? Panda wróci do nas? Rząd i ministerstwo wyjaśniają

| Aktualizacja:

Dziennik.pl sprawdził, co rząd premiera Mateusza Morawieckiego robi w sprawie zakładów Opla w Gliwicach i koncernu Fiat Chrysler Automobiles (FCA) w Tychach. Sprawa tej drugiej fabryki została poruszona w czasie salonu samochodowego w Genewie.

wróć do artykułu
  • ~erbi
    (2018-03-09 11:49)
    Znacjonalizować i przywrócić produkcję Syrenki, Fiata 125p i Poloneza, a związkowcom wręczyć po talonie na lodówkę lub pralkę. I pisowskie kulsony tęskniące za PRL-em będą nareszcie usatysfakcjonowane.
  • ~Mareks
    (2018-03-09 13:01)
    Opel i Fiat sprzeda je za przysłowiową złotowkę,nowym inwestorom,jak to się działo za czasow pajaca Balcerowicza,zastanawiam się dlaczego to coś, jeszcze się wypowiada i chodzi na wolności.
  • ~duma i uprzedzenie
    (2018-03-09 13:38)
    Niechybnie trwają spory, kto ma objąć kierownictwo nowej fabryki mającej po fuzji ze stadnina w Janowie produkować nowy, narodowy samochód na węgiel.
  • ~gostom
    (2018-03-09 17:36)
    Oj będzie płacz....
  • ~rafik
    (2018-03-10 08:24)
    Fiata ma się dobrze produkują sporo samochodów wiem bo robimy dla nich wykończenie wnętrza
  • ~Lawrof
    (2018-03-10 09:23)
    Po co pojedynczo? od razu tawarisz Kaczanow, na wsiegda budiet Polsza!
  • ~Jula
    (2018-03-10 19:27)
    Zakonczenie produkcji w tych zakladach bedzie jedynym sukcesem zycia Antoniego Macierewicza ,bedzie to zaplata za Caracale.Antos jestes wielkim geniuszem ,nawet Jaroslaw jest mniejszym geniszem.
  • ~taka jest prawda
    (2018-03-10 20:24)
    Gdyby nie komusze związki zawodowe, to w Polsce też produkowano by samochody, lecz im opłacało się strajkować, a nie pracować, więc mamy dzisiaj montownie.
  • ~osaker
    (2018-03-11 00:13)
    Polacy podkreślaja, że jakośc samochodów Fiat i Opel produkowanych w Polsce jest znakomita. Polacy kupują poniżej 10% samochodów produkowanych przez siebie w tych fabrykach. Jak właścicle fabryk mają rozumieć te fakty?
  • ~Filip
    (2018-03-11 01:19)
    Jest niekorzystne dla Polski to, ze wiele fabryk w Polsce jest zarządzane przez zagraniczne firmy. Z drugiej strony to Polacy maja prace, a inni bezrobocie. I to jest wazne.
  • ~obseerve
    (2018-03-11 15:27)
    Nadbudowac nie uzywane pomieszczenia na uczelnie -by sturmoki zostaly madraskami !
  • ~dośfiatczony
    (2018-03-11 18:42)
    SPRYWATYZOWAĆ I JAK ZWYKLE ZLIKWIDOWAĆ . Produkty się zaimportuje. Z Niemiec.
  • ~awanpost
    (2018-03-13 16:20)
    i "pisowska racja stanu" wychodzi...nie ma czego się bać! my "wyklęci i powstający z kolan", damy radę! damy radę!
  • ~Mario
    (2018-03-14 20:08)
    Jest i będzie coraz gorzej ,200 osób już dostało odprawy ,zlikwidowano jedną zmianę ,a to nie koniec bo od nowego roku zostanie tylko jedna zmiana i zwolnienia grupowe które dotkną ok 1000 osób pracujących w Gliwickim Oplu ,niestety to chyba powolny koniec fabryki w Gliwicach .

Może zainteresować Cię też: