Surowe prawo działa, więc jeszcze je zaostrzą. Chodzi o rowerzystów i kierowców

| Aktualizacja:

Nowe pomysły dotyczą m.in. nieletnich rowerzystów i jazdy w nocy.

wróć do artykułu
  • ~Tata
    (2018-02-08 23:29)
    Z kaskami bzdura. Kask trudno zakładać na czapkę. Ja wolę, żeby moje dzieci się nie przeziębiły.
  • ~kierowca
    (2018-02-08 21:41)
    Dla kogo to prawo? - teraz wszyscy znajomi królika przyłapani na przekroczeniu prędkości będą mówić że jadą do szpitala, bo np. pasażer się zadławił. - Kiedyś tak było, że można było nie stosować się do znaków i tak jak pojazd uprzywilejowany jechać, ale trzeba było mieć włączone światła drogowe (wtedy nie były obowiązkowe) i używać sygnału dźwiękowego a po zakończonej jeździe zgłosić fakt na najbliższym posterunku milicji. To było dobre rozwiązanie, bo inni uczestnicy drogi wiedzieli że nadjeżdża pojazd i należy zachować ostrożność. Teraz sobie wymyślili furtkę by nie wszystkich karać, że jak ma znajomości to jechał do szpitala, tylko dlaczego przed zatrzymaniem o tym że nie stosuje się do przepisów r.d. nie informował (np. sygnał dźwiękowy ciągły) innych użytkowników drogi?. A ten co nie ma znajomości jest karany.
  • ~diler
    (2018-02-08 17:40)
    Ograniczyć prędkość i to natychmiast bo ba ra ny z PIS chodzą wiecznie naćpani.
  • ~Buhhaha
    (2018-02-08 12:27)
    Już widzę jak biegają za dziećmi i każą im kaski na głowę wsadzać a jak nie mają to co do domu ich przywiozą i mandat wlepią?
  • ~krawężnik
    (2018-02-08 11:14)
    Ciekaw jestem czy policja w statystykach ma ilu policjantom zabrano prawko??? mam kilku znajomych gliniarzy i żaden nie zapłacił mandatu, choć są na bakier z przepisami!!!
  • ~old 62
    (2018-02-08 09:59)
    Można jeszcze wprowadzić zabieranie praw jazdy dla kierowców,którzy przekroczą po za terenem zabudowanym prędkość o 50 km/h, czyli zamiast obowiązującego 90 km/h będą jechać 140 km/h lub więcej ?
  • ~wyborca/bazgrze i sie poci az cos znowu sknoci
    (2018-02-08 09:57)
    nima co poczytac, pewno jutro dowalita,a Pan Jan juz pewno sie poci az cos znowu sknoci
  • ~Poducent kasków
    (2018-02-08 09:55)
    Już jedna partia wprowadziła obowiązkowe gaśnice natomiast apteczki wtedy nie były obowiązkowe. Uważam że to rodzice powinni o tym decydować.
  • ~kleks
    (2018-02-08 09:24)
    To mały problem, bo dzieci jeżdżących na rowerach jest niewiele. Większość siedzi przy komputerach. Ceny kasków są przystępne dla każdego. Walniecie głową o asfalt, albo beton w kasku i bez to jest duża różnica.
  • ~realista III
    (2018-02-08 09:13)
    Obowiązkowe kaski dla dzieci? - Kto za to zapłaci?

Może zainteresować Cię też: