Policja znalazła sposób na odławianie piratów. Efekty akcji "Prędkość" są porażające

| Aktualizacja:

Ponad 15 tys. przekroczeń prędkości ujawnili policjanci drogówki podczas pierwszej w 2018 roku ogólnopolskiej akcji pod kryptonimem "Prędkość" - ustalił dziennik.pl. Funkcjonariusze na drogach wykorzystali dopiero co odebrane mierniki laserowe. W ruch poszły też nowe nieoznakowane radiowozy BMW.

wróć do artykułu
  • ~ ect ...
    (2018-01-12 17:18)
    Mamy coraz lepsze drogi, których sieć zagęszcza się, więc jeśli tymi drogami, będzie możliwe przemieszczanie się po Polsce, z dozwoloną prędkością 110-140km/h, to jak najbardziej, tępienie chwastów i zabójców drogowych, po narkotykach lub na bani, tzw. "krulów" szos, wszystkim nam się opłaci. Ważne w tym jest to, żeby normalni użytkownicy, nie musieli jeździć 40/h, po odcinkach najczęściej używanych i ciągnących się w nieskończoność.
  • ~********
    (2018-01-12 17:19)
    Rok do roku wzrosła ilość przekroczeń prędkości. Wniosek :Antoni bijąc rekordy prędkości na trasie Rydzyk - Kaczyński dał zły przykład lepszemu sortowi.
  • ~Rozbawiony
    (2018-01-12 17:05)
    I znów jednodniowa akcja. A potem wszystko wraca do polskiej normy
  • ~zorro
    (2018-01-12 20:08)
    dopóki do mandatów nie dodadzą jednego zera to nic się nie zmieni. Za przekroczenie ponad 50km/h obligatoryjnie powinien być areszt 7 dni, 10 pkt i 5 tysięcy mandat.
  • ~elektorant
    (2018-01-12 20:34)
    Mam pytanie - czy łapią tylko gorszy sort? Wybieram się do Torunia i jestem lepszym sortem, popieram PiS. Czy mogę gnać spokojnie?
  • ~Kierowca
    (2018-01-12 21:30)
    Mandatami za przekroczenie predkosci i inne niebezpieczne zachowania na drodze spokojnie mozna by pokryc deficyt budzetowy. Poklady glupoty krulow szos sa niewyczerpane - trzeba te glupote odpowiednio opodatkowac. Dosc drogowych terrorystow wszelkiej masci!
  • ~automobile
    (2018-01-12 18:07)
    ..bardzo dobrze o ile kierowca nie przestrzega przepisów, złapali pismaków z der dziennik i teraz jęczą ???
  • ~Kierowca
    (2018-01-12 17:25)
    W tym dniu skręcałem z Wału Miedzeszyńskiego na Trasę Siekierkowską. Już na Trasie obok mnie jechał taki samochód. Tam z górki zwykle jadę ponad 100 km/godz. Podświadomie wyczułem, że to muszą być "Gliny" i w tym momencie zobaczyłem u nich na tylnej szybie czerwony napis "Policja". Zatrzymali się i łapali kierowców. Mnie moje przeczucie uratowało, zaraz potem jechałem zgodnie z dozwoloną prędkością 80 km/godz. W kieszeni pozostało minimum dwie stówy.
  • ~gostom
    (2018-01-13 08:44)
    BMW, AUDI, MERCEDES, VOLKSWAGEN, PORSCHE....===> Szok kultury w Polsce!
  • ~~Ja(bis)
    (2018-01-12 18:34)
    JESTEM SPECJALISTĄ W OBRABIANIU FALUSA W NIEMIECKIM SZALECIE !!
  • ~ohm~
    (2018-01-13 08:32)
    Jakich piratow ? Piraci to sa na morzu. Najwyzej idiotow poruszajacych sie z nadmierna predkoscia. Rypac obfite mandaty a dochod przeznaczac na cele spoleczne.
  • ~kwr
    (2018-01-13 03:15)
    Gdyby te intencje były szczere, to policję widywało by się w tzw. "czarnych punktach" a nie w miejscach do wyrabiania "limitów". Są miejsca gdzie logika mówi jedno, a znaki (lub ich brak) mówią drugie. I to właśnie tam nasza bohaterska Policja się zaczaja. Dałem się 2 razy w ciągu 20 lat więc nie mam z tym problemów, ale jeśli faktycznie chodzi o nasze bezpieczeństwo to niech łapią w miejscach szczególnie niebezpiecznycn a nie szczególnie intratnych.
  • ~CZAU CZAU
    (2018-01-12 17:12)
    Na zdjęciu dostrzec można nieco wypo kse kowale numery rej. HP.... Jeśli te BMW rzeczywiście mają numery rozpoczynające się od tych liter a więc wyróżnikiem zastrzeżonym dla Policji to jakie one tam nieoznakowane. Barwy tylko inne.
  • ~toj
    (2018-01-12 23:47)
    Efekty akcji "Prędkość" są porażające . Prawda w 100 % przykładów nie brakuje . Panisko spiesząc się na bankiecik mogło koło Torunia doprowadzić do śmierci lub kalectwa wielu ludzi domagając się aby na czas dowieziono go z Torunia do punktu B a najgorsze ,że uszło mu to na sucho .Kazdy tak myśli i,ze jemu też się uda dlatego mamy co mamy na polskich drogach
  • ~Kali Gulla
    (2018-01-12 17:16)
    porozbijaja, nie bedzie na nowe opny, beda "wipow" wozic i sie to skonczy
  • ~5 lat bez mandatu
    (2018-01-13 13:50)
    Yanosika nie używali frajerzy ;)
  • ~koleina
    (2018-01-13 18:44)
    Co chwilę słyszy się o ograniczaniu i kontroli prędkości w miejscach szczególnie niebezpiecznych.Z czym się zgadzam. Ale jednocześnie mam wrażenie że należałoby przeznaczać większe środki na likwidację, oświetlenie ,modernizację itd. takich miejsc a nie tylko na kontrolę i produkcję znaków nakazujących ograniczenie prędkości. Często zamiast remontu, modernizacji drogi i pobocza zamiast poprawienia jakości drogi stawia się znaki ograniczające. Jest i druga strona medalu że są tacy którym nie przeszkadzają żadne znaki i ograniczenia.I tych trzeba zmuszać do myślenia .Chyba najefektywniej poprzez portfel.
  • ~Naparstek
    (2018-01-13 23:12)
    Nie licząc dokładnie -z podzielenia 15234 przekroczeń przez 2713 patroli (założyłem, ze w każdym patrolu jest 2 policjantów) = 6 przekroczeń prędkości. Mniej niż 6 przekroczeń w ciągu 8 h. Liczmy 1 przekroczenie na 1 h. To chyba nie jest "porażające".
  • ~Endrju
    (2018-01-14 12:41)
    no z tym videorapidem do zaszaleli, przecież od dawna wiadomo, że pomiar prędkości tym urządzeniem to jedna wielka lipa, dobrze przynajmniej, że są takie portale jak legalnajazda, które walczą z takim dziadostwem
  • ~Stan