Im więcej aut na prąd, tym większe zapotrzebowanie na energię. Czy grozi nam jeszcze gęstszy smog?

Im więcej aut na prąd, tym większe zapotrzebowanie na energię. Tylko jak mamy ją produkować, by nie oddychać jeszcze gęstszym smogiem, i jak ją przesyłać, by sieć wytrzymała ogromne przeciążenie.

wróć do artykułu
 • ~ulisse
  (2018-01-12 12:14)
  Auta będą ładowane nocą kiedy prąd jest dostępny w nadmiarze, dodatkowo powinno się wprowadzic możliwość użycia części akumulatora w aucie (np 5%) jako magazyn energii dla całej sieci "smart grid".
 • ~Trv
  (2018-01-12 11:44)
  Zgadzam sie @md przemysl nie jest źródłem smogu. Wiekszosc smogu powstaje ze spalin samochodow i ogrzewania domow kominkami na drewno i piecami na wegiel. Do tego dochodza jeszczcze ciemni ludzie palacy w piecykach czym sie da i lokalizacje miast w kotlinach bez przewiewu. W trojmiescie nie ma smogu bo ciagle wieje ;)
 • ~ajax
  (2018-01-12 11:38)
  Co będzie jak w wyniku tej "elektrycznej rewolucji" drastycznie spadnie konsumpcja paliw płynnych, które stanowią znaczącą część dochodów budżetu państwa?!Większe zyski ze sprzedaży energii elektrycznej zrekompensują ubytek pieniędzy ze sprzedaży paliw płynnych?Czy zastanawiano się nad tym problemem?
 • ~md
  (2018-01-12 11:28)
  Elektrownie mają skuteczne filtry i nie są zlokalizowane w obszarze zurbanizowanym miast.

Może zainteresować Cię też: