Jelcz i Autosan wyprodukują nowe samochody strażackie. Tańsze o połowę

| Aktualizacja:

Jelcz i Autosan to dwie firmy, z którymi straż pożarna rozmawia o produkcji średnich samochodów ratowniczo-gaśniczych. Pierwsze wozy miałyby trafić do strażaków jeszcze w 2018 roku.

wróć do artykułu
  • ~mabushi
    (2018-04-27 10:35)
    typowy bullshit w stylu - Będzie nasze, lepsze, tańsze, Polskie itd. i każdy wspaniały dumny Polak powinien to popierać... tylko jak zagłębi się w temat to się dowie, że koszt na poziomie 800-900 tys. (a naprawdę 650 - 700 netto) to średni samochód w kompletnej zabudowie, zazwyczaj wykonanej w Polskiej fabryce, gdzie koszt samego podwozia jest w okolicach 200-250 tys. zł, zejście na poziom
  • ~Jan Z Oleśnicy
    (2018-02-08 20:42)
    Panowie ile mil.$/€ wydano na "/ potrzeby/wyposażenie/rozbudowę/"straży ,przekracza wyobraźnię przeciętnego obywatela! Do pożaru małego kościółka na kaszubach przyjechałó 16 wozów nie było miejsca na zaparkowanie w zasięgu wzroku. Ci zawodowi strażacy to mówcy, którzy drobną akcję potrafią zamieć w wyczyn na całą polskę, a ile spraw można z nimi załatwić ??? Obecna grupa strażaków będzie wybrzydzać z przyjmowaniem krajowego sprzętu! Co robią strażacy zawodowi bez akcji -nalegam na kontrole nie zapowiedziane. Nadmiar służb państwowych za duże pieniądze ROSNIE !!! Proszę sprawdzić strażaków, lekarzy, straż miejską -ilu ich spi w nadgodzinach.
  • ~Afryka Dzika.
    (2018-01-16 07:16)
    I tak trzymać. Nich Man szuka zbytu w Afryce.
  • ~Należy uwierzyć w własny przemysł.
    (2018-01-14 08:17)
    Tak należy trzymać Polski Przemysł Samochodowy i nie wydawać sporych pieniędzy na zakupy za granicą różnych marek, samochodów, gdzie serwis jest bardzo drogi.
  • ~gthg
    (2018-01-11 13:48)
    no i bardzo dobrze!!!! po co kupować mercedesy i many, unia daje kase ktora do nich wraca, w dodatku my to musimy tak naprawde splacic. wiedzieli tuski po co ************ (prywatyzuja) polski przemysł.
  • ~Mako
    (2018-01-10 07:15)
    Tak, sprzedać podwozie to nie problem tylko co z bazą serwisową. Już widzę jak strażacy w Autosanie ze Szczecina zapitalają na przegląd serwisowy do Sanoka. Auto tanie, może i dobre (to się okaże ) ale koszty uboczne takie jak serwis, nierozwinięta sieć części zamiennych spowoduje niebagatelne koszty napraw. a w razie awarii długi czas postoju tego sprzętu. Nie żeby bym był przeciw temu co polskie, ale trzeba brać pod uwagę wszystkie aspekty łącznie z awaryjnością i wytrzymałością
  • ~Wolny
    (2018-01-10 06:57)
    Nienawidzicie Uni, Niemcow ale do pracy w Uni kazdy by wyjechal i reke po Euro czy funty chetnie by wyciagnal, wstyd.
  • ~kotong
    (2018-01-09 23:01)
    Wreszcie rzad aktywnie stwarza warunki do rozwoju polskiego przemyslu
  • ~Łukasz
    (2018-01-09 22:54)
    Pytanie tylko czy za ta ceną pójdzie jakość. Okaże się że OSP będzie miało lepszy tabor od Psp. Bo co gminy będą miały możliwość zakupu na lepszym podzespole to pod będzie miało od góry zapewnione........Jelcza
  • ~w yborca
    (2018-01-09 19:56)
    *We The People*
  • ~gostom
    (2018-01-09 19:36)
    Wśród głównych barier wpływających na rozwój innowacji w polskich firmach jest utrudnienie i brak odpowiednich zasobów i oczywiście czynnik ludzki. To z tego powodu Polacy boją się swojej pracy. Często brakuje im odwagi podejmowania odważnych decyzji. Oni wolą czekać na gotowe rozwiązania, które zostały przetestowane przez innych, A nie własne pomysły i zaryzykować inwestując w przyszłość. Kolejna przeszkoda na szybki Rozwój to także brak wystarczająco wykwalifikowanych i kreatywnych pracowników w Polsce. Brak Poziomu, który byłby w stanie podejmować śmiałe decyzje inwestycyjne. Nowoczesne technologie są dla Polaka magią aby te same z powodzeniem i odpowiednim wykorzystaniem opracować lub wprowadzić do produkcji.Teren, który zdecydowanie wymaga poprawy w szkoleniu przyszłych pracowników, w tym ścisła współpraca między firmami i instytucjami szkolnictwa wyższego na Uniwersytetach ale też nai Szkołach zawodowych. Ważne jest szkolenie menedżerów z umiejętnościami odpowiadającymi potrzebom czwartej (4.0) rewolucji przemysłowej. To nie tylko określa kierunki i możliwości rozwoju poszczególnych firm, ale także ogólny zasięg rewolucji technologicznej w polskim zacofanym przemyśle.
  • ~biki
    (2018-01-09 17:21)
    Nareszcie! Wraca normalność. Tym razem zagłosuję na Prawo i Sprawiedliwość.
  • ~ Piast.
    (2018-01-09 17:19)
    Brawo !!!! stosować adekwatne przepisy co w dojczlandii a będzie dobrze,!!!!!! Wszystkie przetargi Gebels wygrywa !......dosyć tego.!!!!!
  • ~patryk
    (2018-01-09 16:34)
    wozy strażackie kupuje się w przetargu tym badziej za pieniądze ue. To jak pisiaki z nimi gadają - bez procedur ??? toi jest właśnie pis- za państwowe pieniądze kupuja zakłądy które zbankrutowały a potem za państwowe pieniądze daje się im zlecenie !!!! byle swoi zarobili zawsze to pare głosów bo oczywiście robotnik z solarisa czy ursusa jest gorszy od robotnika z autosana - to jest cały PIS - gorzej niż PRL
  • ~patriota prawdziwy a nie pisiak
    (2018-01-09 16:31)
    autosan zbankrutował podobnie jak jelcz a teraz za pieniądze podatników kosztem polskich producentów solaris sobe ursus i innych państwo ******** się tym co chca uczciwie rozwijać swoje firmy
  • ~przyt
    (2018-01-09 14:44)
    DO GPU.....TE WYIMAGINOWANE TRZYKROTNE ZYSKI TO GROTESKOWY PRODUKT TWEJ FANTAZJI I IGNORANCJI. NIE PLEC WYSSANYCH Z PALCA NONSENOW POZBAWIONYCH JAKICHKOLWIEK WSPARTYCH FAKTAMI PODSTAW BO TRAFIAJA ONE WYLACZNIE DO JUZ PRZEKONANYCH.
  • ~wiechu
    (2018-01-09 13:48)
    Wystarczylo wybrac w wyborach PIS i wszystko idzie w dobrym kierunku.
  • ~Filip
    (2018-01-09 11:11)
    Zamówienia dla firm i służb państwowych powinny być składane w polskich firmach jeśli to tylko jest możliwe.
  • ~TW STOKROTKA
    (2018-01-09 11:10)
    jest takie stare powiedzenie... nie dziel skóry na żywym niedźwiedziu.....
  • ~do kochajacych eu i nowoszwabow.
    (2018-01-09 10:54)
    do tych co tu pisza ze szwabi to szwabia okradla Polske a nie odwrotnie i tych kochajacych eu w waszych oczach bez eu nie jedlibyscie tylko junia na wszystko daje.nie sr -j w swoje gniazdo bo sie sam usmarowac mozesz.

Może zainteresować Cię też: