Więcej mandatów i wniosków o ukaranie. W 2017 wpadało 10 tys. kierowców dziennie. Wiemy, ilu straciło prawo jazdy

| Aktualizacja:

Policjanci z ruchu drogowego od początku 2017 roku wystawili niemal 3,6 mln mandatów, a za przekroczenie o 50 km/h dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym zatrzymali 30,5 tys. praw jazdy - ustalił dziennik.pl. W pierwszym przypadku liczba wzrosła, w drugim statystyki zmalały. Mundurowi znacznie częściej niż w 2016 roku kierowali też do sądu wnioski o ukaranie.

wróć do artykułu
  • ~Złośliwy
    (2018-01-16 16:37)
    Na 500+ potrzeba coraz więcej,pis ogłosiło , że co raz więcej dzieci się rodzi,kierowcy róbcie tak jak ja,na złość pisowi jeżdżę przepisowo.
  • ~ferdkiepski
    (2018-01-05 06:44)
    Polskie Drogi: - droga szybkiego ruchu, dwupasmowa, lekki zakręt , ograniczenie prędkości do ... 50 km/h ! - ulica w mieście, obok szkoła, liczne przejścia dla pieszych, prędkość dozwolona .... 50 km/h. To jest bandyckie państwo, które ustanawia kretyńskie przepisy. Pytanie - co zrobić z tym państwem ?
  • ~dnc
    (2018-01-03 14:51)
    Kilka uwag. Złapanie kierowców i zabranie im uprawnień wcale nie oznacza, że ich nie ma na drodze. Sporo jeździ potem bez. Po drugie, zabiera się na 3 miesiące, a wiec po 3 uprawnienia wracają. Z tych zabranych zapewne po 3 miesiącach zwraca się je. w 80-90%. Zatem te statystyki sa z du..y wzięte. Policja tylko odnotowuje fakt zatrzymania, a co potem się z nim dzieje, tego nie zapisano. A to równie ważne, jeśli nie ważniejsze. Kilka dni temu był wypadek, gdzie pijany człowiek zderzył się z autem pewnego zespołu muzycznego. Facet miał zabrane uprawnienia. I co? Nadal jeździł.
  • ~10 tys. dziennie???
    (2018-01-01 17:30)
    to już jest jakiś obłęd jeśli policja codziennie zatrzymuje tylu kierowców łamiących przepisy, nie ma rady, trzeba strzyc tych frajerów bo nas pozabijają
  • ~Rozbawiony
    (2017-12-31 09:56)
    Policja - zbrojne ramię ministerstwa finansów?
  • ~ukarany
    (2017-12-30 16:21)
    W takich sprawach tylko legalnajazda
  • ~Wicek49
    (2017-12-30 14:42)
    Owszem, nalewy karać za złamanie przepisów, w tym za przekroczenie dopuszczalnej prędkości. Ale karanie tez powinno być zgodne z prawem. Policja nie uwzględnia błędu pomiaru, kory wynosi +/- 3 km/godz. do 100 km/godz. i +/-3% powyżej 100 km/godz. We Francji to 5 km/godz dla radarów i fotoradarów, i 10 km/godz. dla videorejestratorów (wiem, bo płaciłem, i dostałem klarowne, doskonałą polszczyzną napisane wezwanie). Ponadto, wysyłanie quizu A=B-C-D jest nielegalne, o czym wszyscy wiedza, ale ciągle służby je wysyłają.
  • ~Zepelin konsupcyjny
    (2017-12-29 13:41)
    Ile zaplacil jeden Jaroslaw co to rozwalil drzewo pod Sejnami z pompca zony?
  • ~Andy Wolejko
    (2017-12-28 22:31)
    Policjanci wystawili ponad 3,6 mln mandatów, a od Lutego 2017 nie potrafią zakończyć sprawy karambolu Szydłowej w Oświęcimiu. KOMPROMITACJA CZY WAZELINIARSTWO???? Skłonny jestem twierdzić, że wynika to z kompletnej infantylności niebieskich (nie mylić z brunatnymi koszulami).
  • ~j10
    (2017-12-28 22:12)
    Cóż, państwo policyjne zarządzane przez historyka z polonistą.
  • ~Jonek
    (2017-12-28 21:38)
    Mało kto kwestionuje absurdalne ograniczenia prędkości zastosowane absolutnie na wyrost lub pozostale po robotach drogowych. A to przez nie kazdy zaklada, ze w zasadzie prawie wszedzie mozna jechac co najmniej +20kmph. To szkodliwe gdy ograniczenia sa nierealne bo gdy faktycznie czemus sluza, zostaja wtedy zignorowane.
  • ~kierowca
    (2017-12-28 21:11)
    Trzeba odróżnić policjanta od poborcy myta. Teraz mają takie same mundury i trudno ich odróżnić. Od nowego roku mają być wyposażeni w czytniki kart płatniczych by łupienie obywateli było mniej kłopotliwe.
  • ~ttt
    (2017-12-28 20:02)
    faszyści muszą wydoić kasę na 500 +
  • ~przestępcy
    (2017-12-28 19:24)
    I co złapali tych rozbijających się o samochody przestępców?
  • ~stop
    (2017-12-28 19:19)
    Tylko w Polsce! Obrona bandytów, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o 50 km/h.
  • ~MiesięczneNadwyżkiKończąSięDeficytemRocznym
    (2017-12-28 19:03)
    Prezes będzie się użalać, że to PO od dwóch lat tak ustawiło policję, a prawda jest taka, że prezes ma dziurę w budżecie. Deficyt pod koniec roku sięgnął kilku miliardów złotych i budżet jest na minusie, bo deficyt się liczy na koniec roku ciołki, a nie na koniec miesiąca i na tym Was kantuje prezes, że udaje, że ma nadwyżki w miesiącu.
  • ~Hej Kulsony
    (2017-12-28 18:54)
    A dlaczego nie ścigają rowerzystów za łamanie przepisów? Za niskie mandaty? Czy trudniej takiego złapać bo nie ma tablicy rejestracyjnej?
  • ~wyborca z warszawskiejPragi
    (2017-12-28 18:21)
    To są jeszcze po POwskie systemy "łojenia" obywatela. PiS się za was weźmie POlicjanty.
  • ~zorro
    (2017-12-28 17:17)
    niestety pod tym względem bliżej nam do Rosji niż cywilizowanego świata. Niech walą mandaty ile mogą, to jest zawsze konik państw policyjnych
  • ~kodruchacz