Tomek Atomek i jego Tesla domowej roboty. Zapaleniec z Bielska-Białej przerobił fiata 126p na auto elektryczne

| Aktualizacja:

Elektrotechniką interesuje się od przedszkola. W tym roku swoją fascynację prądem przekuł w coś bardzo konkretnego - zelektryfikował fiata 126p. W rozmowie z dziennik.pl wylicza m.in., ile kosztuje stworzenie e-Malucha na podobieństwo Tesli. Poznajcie Tomka Atomka z Bielska-Białej.

wróć do artykułu
  • ~Jacek z jackowa
    (2017-12-14 08:58)
    Pozytywnie zakręcony gość ! Pozdrowienia i dużo szczęścia !
  • ~Dp
    (2017-12-14 11:15)
    Szacun za pomysł. Oby więcej było takich ludzi w tym kraju. Jedna taka osoba z tysięcy może zmienić życie społeczeństwa
  • ~quba
    (2017-12-14 18:01)
    Taki nowy ,,Adam Słodowy 8-) Życzę powodzenia , trzymaj się chłopie 8-)
  • ~jajco
    (2017-12-14 09:40)
    No to prototyp gotowy! PiS zapowiedział polskie autko elektryczne i jest! Mozna? Mozna! teraz Morwiecki to sfinansuje
  • ~Tom#
    (2017-12-14 20:59)
    kretyni ktorzy we wszystkim widza polityke proszeni sa o nie udzielanie sie pod tym artykulem, dziekuje
  • ~andzelika
    (2017-12-17 08:47)
    Dla wielu ludzi wystarczył by taki mały samochodzik elektryczny dwuosobowy z bagażnikiem na zakupy . mnóstwo ludzi kupiło by taki samochód gdyby cena nie był zbyt wygórowana . Na dojazd do pracy + zakupy taki samochodzik był by w sam raz .
  • ~Krzy
    (2017-12-16 23:04)
    Gratulacje! Może osiągi nie są super, ale liczy się projekt i determinacja. Większość polaczków nie zrozumie...
  • ~skeptyk
    (2017-12-15 05:40)
    I jak znam życie będzie jak za PRL - u. Poklepanie po plecach bez dalszych konsekwencji technologicznych. Geniusz ? Niech sobie żyje, co nam (przemysłowi znaczy się) do tego ?
  • ~satq
    (2017-12-14 21:15)
    tylko silnik komutatorowy to bardzo słaby pomysł i pozostawienie skrzyni biegów bo na niej są straty. Silnik elektryczny BLDC posiada na tyle duży moment że skrzynia zbędna.
  • ~Zenon
    (2017-12-18 23:59)
    Podziwiam zapał i wytrwałość, życzę sukcesów dalszych w konstruowaniu pojazdów elektrycznych. I przyłączam się do apelu o nie komentowanie w kontekście politycznym tego wywiadu.
  • ~polska Rijana
    (2017-12-18 11:33)
    Nooo, To już po Tesli !! Elon Musk nie spał od dwóch dni, jest polski samochód elektryczny !
  • ~Hej
    (2017-12-16 15:22)
    Do pracy nie pójdzie bo ma takie hobby. I kto za to płaci? Pan, Pani, społeczenśtwo.
  • ~Zygmunt S
    (2017-12-19 04:53)
    Baranki Boze..sierotki geniusze! moze spytacie skad wziol baterie ile go kosztowaly i czy starcza na dluzej niz 2 lata? Ja mam 70 lat..40 lat mieszkam w Kanadzie i troche wiem o elekrycznych autach..przed wynalazkoem nowych wydajniejszych i tanszych baterii cala zabawa nie ma sensu..tesle mozna kupic w Kanadzie za ponad 60 tys $.. Ale nikt wam nie powie ze zestaw baterii kosztuje prawie 40 tys $ i ze trzeba je wymieniac co 2-3 lata...a ladowanie auta tez nie jest darmo..to tyle
  • ~Bielszczanin
    (2018-01-06 20:09)
    Brawo!
  • ~jj23
    (2017-12-17 14:07)
    Różne są zboczenia. Chłoptaś strasznie się nudził! ;)
  • ~dfgdg
    (2017-12-14 17:27)
    taniej by wyszlo kupic elektrycznego opla ampere o zasiegu 350 km na jednym ladowaniu i komforcie dzisiejszej motoryzacji
  • ~J24
    (2017-12-19 13:55)
    Ogrzewanie suszarkami do wlosow?Czy to nie jest zbyt energozerne?

Może zainteresować Cię też: