Od dziś policja sprawdzi, czy możesz jeździć samochodem i... wyśle na przegląd świateł

| Aktualizacja:

Rusza ogólnopolska akcja policji. Funkcjonariusze drogówki będą kontrolować oświetlenie w samochodach. A kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości, będą kierowani na stacje diagnostyczne.

wróć do artykułu
  • ~Zenon
    (2017-11-28 15:06)
    Byłoby cudnie, gdyby od razu po takim badaniu, policjant pomógł wyregulować lampę. Oj, złego słowa bym już o policjantach nie powiedział... :-)
  • ~kierowca bombowca
    (2017-11-28 17:02)
    I bardzo dobrze, bo Janusze w wieśwagenach w tedeiku w dzień używają chińskich lampek choinkowych o mocy 1W jako świateł dziennych a w nocy walą po oczach światłami mijania i w du...e mają że innym może to przeszkadzać i być niebezpieczne!
  • ~ted
    (2017-11-28 17:19)
    Zbyt mocne żarówki to zmora na drodze i tu się zgadzam
  • ~bbs
    (2017-11-28 17:16)
    Nareszcie!!! To co widać gołym okiem, dla drogówki było niewidoczne. Oślepienie to najczęstsza pośrednia przyczyna nocnych wypadków.
  • ~A przecież wystarczy co jakiś czas po zmroku
    (2017-11-28 21:49)
    podjechać do ściany i samemu sprawdzić, gdzie jest widoczna górna linia odcięcia na światłach krótkich i na długich i samemu skorygować śrubokrętem według dostarczonej przez producenta każdego auta instrukcji! ------ Trwa to 20 minut! -------- Ale nie! Bo Polacy wszystkie swoje problemy sami stwarzają - lecz żadnego nie są w stanie sami rozwiązać! ---- Dlatego zawsze wybierają sposób najgłupszy i najbardziej kosztowny - czyli teraz wyposażą Policję w drogie urządzenie, za które sami zapłacą mandatami! - W ten sposób "plan grzywien" zostanie wykonany i "państwo zda egzamin"!
  • ~A jeszcze lepiej by było - gdyby Polacy
    (2017-11-29 01:03)
    wymieniali łyse opony i kontrolowali ciśnienie - bo z moich obserwacji wynika, że co drugi jeździ na co najmniej jednym "kapciu" - co wraz ze zrypanymi amortyzatorami i luzami w zawieszeniu i układzie kierowniczym gwarantuje niedaleki pogrzeb!
  • ~malpeczki
    (2017-11-28 15:36)
    Jesli policja prawie wszystkim sie zajmuje to na co inne sluzby pozwalniac a z kullsonow porobic kontrolerow
  • ~żart
    (2017-11-28 20:15)
    Lepiej jakby sprawdzali wzrok i słuch kierowcy (posyłali do lekarza). Auto same jeżdzi (kierują nim, ślepi i głusi). Mam na myśli młodych,nie starych kierowców.
  • ~kulson, ale tu wszystkich oswieciłeś
    (2017-11-29 17:53)
    piszesz jakieś głupoty a ten artykuł jest o coraz większym problemie z autami z chińskimi lampkami zamiast normalnych lamp samochodowych, bardzo dobrze, że ktoś to wreszcie zauważył.
  • ~Kulson prawdę ci powie - i oświeci!
    (2017-11-28 22:01)
    Więc odpocznij sobie tymczasem wycieńczony, a może nawet zmaltretowany, obywatelu spokojnie (możesz nawet się zdrzemnąć - ORMO czuwa!) na kolejnej Paradzie Pojednania z Rowerem (bo przecież się na Rower ani na żadną jego część nie gniewasz - skądże by znowu?!) bez udziału fotoradarów trzecich o wysokim stopniu obywatelskiej czujności-świadomości-wiadomości, czuwania radarowego w krzakach dobrego i złego o bocznym numerze operacyjnym FSB17/KGB 07 albo i SB ABW1Y9DZ... Widząc fotoradar uruchamiasz i czytasz w swej głowie tabliczkę tam wbudowaną znamionową urzędowo-metalową "Zakazuje się pod karą (tu grupa znaków graficznych, które instynkt każe ci pominąć) - w pierwszym odruchu wściekłości pryskać sprejem na obiektyw, nie wolno zakładać na fotoradar opon i ich podpalać, nie wolno wstrzykiwać przez otwory wentylacyjne do wnętrza fotoradaru pianki montażowej ani lakieru bitumicznego, nie wolno przecinać żadnych kabli, bowiem czynności te mogą spowodować uszkodzenie fotoradaru, a nawet jego zniszczenie, co może skutkować niewykonywaniem przez fotoradar jego ustawowych czynności, a w przypadku masowego unieruchamiania fotoradarów przez doprowadzonych do desperacji kierowców - może to spowodować niewykonanie zaprogramowanego w przyszłorocznym budżecie planu grzywien i - generalnie - zapaść budżetową w skali kraju!" Z tyłu tabliczki dopisałeś kiedyś sam dla pamięci (taka ściągaczka), że te czynności są jednak dopuszczalne, ale dopiero po gruntownym rozważeniu wszystkich "za" i "przeciw" z pozycji obywatelskich i patriotycznych w aspekcie gier losowych w bambuko z przeznaczeniem, narodem i opatrznością oraz z uwzględnieniem budżetu domowego przeciętnego obywatela!!! Deliberujesz zasłuchany w szum sumienia i natarczywy jak płacz dziecka brzęk potrącanych niespokojną ręką kilku monet w kieszeni... ...i nie wiesz, co dalej... ...pytasz sam siebie - jak żyć? Stoisz zadumany... A wtedy znienacka pada ci nad uchem kolejne kluczowe egzystencjalne pytanie (z kwitariuszem w tle) odczytane regulaminowo ze służbowego arkusza kwestionariusza przez funkcjonariusza: "A kwit parkingowy na Rower obywatel posiada? Proszę okazać, wraz ze stosownym dokumentem tożsamości i dowodem zakupu Roweru!" Odpowiadasz spokojnie i bez zastanowienia: - Poproszę o inny zestaw pytań! I kołacze się w głowie nieśmiała nadzieja - może się jeszcze tym razem uda pana władzę ubłagać... ...albo u-dobru-chać? A nuż? To takie polskie... Polska - matka głupich... zwiń
  • ~Bader
    (2017-12-02 08:26)
    20% żarówek sprzedawanych w Polsce jest wadliwa. I nasza ukochana policja dobierze się za to do kieszeni kierowców. Naprawdę niegłupie. Proponuję ustawiać patrole na dziurawych odcinkach dróg i łoić mandaty za jazdę zygzakiem.
  • ~Zbynio
    (2017-12-03 11:14)
    Wasze światła, nasze pieniążki :)
  • ~autorwww
    (2017-12-03 11:10)
    tylko ze policja nie ma czym sprawdzać. Itd ma, ale czemu takie akcje robią policjanci a nie itd??? Wszystko robi policja chocaż nie ma czym, kto to wymysla?
  • ~driver
    (2017-12-03 15:42)
    Kolejna ściema!!! Coroczne badania techniczne gwarantują dopuszczenie pojazdu do ruchu. Jak kierowca przestawi regulację reflektorów - przypadkowo - to jaka jest podstawa zatrzymania dowodu jeżeli reflektory w pozycji 0 świeca prawidłowo??? Po otrzymaniu mandatu w takich warunkach - można wnieść do prokuratury podejrzenie popełnienia przestępstwa przez doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia własnym majątkiem w celu osiągniecia nieuzasadnionej korzyści materialnej. Koniecznie sprawdzić źródło powstania tej manipulacji. Który szwagier królika produkuje urzadzenia do kontroli świateł. POlicja kupi je za trzykrotną wartość bo takie są zasady ... wprowadzenia nowych ustaw i zarzadzeń. Musi wystarczyć na wszystko. Jak widać hejterzy już szaleją i powyżej jadą z bredniami ogłupiajacymi odbiorców . UWAGA!!! TO SZWINDEL I ŚCIEMA jak weryfikacja wiedzy w ZORD-ach. Tam jest dopiero komunistyczna ściema!!! Do budżetu oddają 1.5% szmalu ukradzionego Polakom. Uwalaja na egzaminach!!! Zdaje ok 30% ludzi. Pozostałe 70% gwarantuje przypływ mamony do prywatnych kieszeni bo naiwni i wystraszeni wracają na kolejne "lekcje jazdy" do nieudaczników, których kursy dająszanse tylko 1/3 uczestnikom. Kierowcy to grupa zdominowana przez brudny i zmanipulowany biznes pod skrzydłami oszukańczego prawa.
  • ~aa
    (2017-12-04 17:13)
    To ja się pytam poco są stacje diagnostyczne,jak pispolicja będzie miała lepszy sprzęt ,ale mnie te reklamy wkur,,,ją nie idzie pisać
  • ~milena
    (2017-11-30 21:14)
    Yanosik też podobno się włączył w akcje
  • ~benek
    (2017-11-30 14:46)
    Super że rusza taka akcja :D w końcu ktoś się tym zajmie
  • ~Lubuszanin
    (2017-12-02 03:36)
    Tylko przyklasnąć,ale jak zwykle o jednym zapomniano,jest ciemno,szosa wilgotna,w powietrzu żadnego zamglenia,a Polski bonzo jedzie oświetlony światłami przeciwmgielnymi,on ma to świeci,ale że temu z przeciwka odbija się te światło od mokrej szosy,i wali po oczach,to jego nie obchodzi//policji również,nie zwracają nato uwagi/ Na szrocie u Niemca zostawili przeciwmgielne,to świeci Polski pajac.
  • ~Max Kolanko
    (2017-11-30 17:58)
    Nie mój problem panowie. W związku z podwyżkami OC pozbyłem się samochodu. Nie będę łożył na 500+. I żyje mi się lepiej bo 500 zł miesięcznie w kieszenie zostaje.
  • ~buly
    (2017-11-30 21:34)
    Dlaczego nie dopuszczają LED (nie te Chińskie,ale te za 250zł) ODPOWIEDŻ JEST PROSTA Lobby producentów żarówek straciło by rynek,a i zużycie paliwa by spadło .A wierzcie mi nikogo nie oślepiam,bo inaczej mrugali by mi z na przeciwka.

Może zainteresować Cię też: