Od dziś policja sprawdzi, czy możesz jeździć samochodem i... wyśle na przegląd świateł

| Aktualizacja:

Rusza ogólnopolska akcja policji. Funkcjonariusze drogówki będą kontrolować oświetlenie w samochodach. A kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości, będą kierowani na stacje diagnostyczne.

wróć do artykułu
  • ~Zenon
    (2017-11-28 15:06)
    Byłoby cudnie, gdyby od razu po takim badaniu, policjant pomógł wyregulować lampę. Oj, złego słowa bym już o policjantach nie powiedział... :-)
  • ~malpeczki
    (2017-11-28 15:36)
    Jesli policja prawie wszystkim sie zajmuje to na co inne sluzby pozwalniac a z kullsonow porobic kontrolerow
  • ~kierowca bombowca
    (2017-11-28 17:02)
    I bardzo dobrze, bo Janusze w wieśwagenach w tedeiku w dzień używają chińskich lampek choinkowych o mocy 1W jako świateł dziennych a w nocy walą po oczach światłami mijania i w du...e mają że innym może to przeszkadzać i być niebezpieczne!
  • ~bbs
    (2017-11-28 17:16)
    Nareszcie!!! To co widać gołym okiem, dla drogówki było niewidoczne. Oślepienie to najczęstsza pośrednia przyczyna nocnych wypadków.
  • ~ted
    (2017-11-28 17:19)
    Zbyt mocne żarówki to zmora na drodze i tu się zgadzam
  • ~żart
    (2017-11-28 20:15)
    Lepiej jakby sprawdzali wzrok i słuch kierowcy (posyłali do lekarza). Auto same jeżdzi (kierują nim, ślepi i głusi). Mam na myśli młodych,nie starych kierowców.
  • ~A przecież wystarczy co jakiś czas po zmroku
    (2017-11-28 21:49)
    podjechać do ściany i samemu sprawdzić, gdzie jest widoczna górna linia odcięcia na światłach krótkich i na długich i samemu skorygować śrubokrętem według dostarczonej przez producenta każdego auta instrukcji! ------ Trwa to 20 minut! -------- Ale nie! Bo Polacy wszystkie swoje problemy sami stwarzają - lecz żadnego nie są w stanie sami rozwiązać! ---- Dlatego zawsze wybierają sposób najgłupszy i najbardziej kosztowny - czyli teraz wyposażą Policję w drogie urządzenie, za które sami zapłacą mandatami! - W ten sposób "plan grzywien" zostanie wykonany i "państwo zda egzamin"!
  • ~Kulson prawdę ci powie - i oświeci!
    (2017-11-28 22:01)
    Więc odpocznij sobie tymczasem wycieńczony, a może nawet zmaltretowany, obywatelu spokojnie (możesz nawet się zdrzemnąć - ORMO czuwa!) na kolejnej Paradzie Pojednania z Rowerem (bo przecież się na Rower ani na żadną jego część nie gniewasz - skądże by znowu?!) bez udziału fotoradarów trzecich o wysokim stopniu obywatelskiej czujności-świadomości-wiadomości, czuwania radarowego w krzakach dobrego i złego o bocznym numerze operacyjnym FSB17/KGB 07 albo i SB ABW1Y9DZ... Widząc fotoradar uruchamiasz i czytasz w swej głowie tabliczkę tam wbudowaną znamionową urzędowo-metalową "Zakazuje się pod karą (tu grupa znaków graficznych, które instynkt każe ci pominąć) - w pierwszym odruchu wściekłości pryskać sprejem na obiektyw, nie wolno zakładać na fotoradar opon i ich podpalać, nie wolno wstrzykiwać przez otwory wentylacyjne do wnętrza fotoradaru pianki montażowej ani lakieru bitumicznego, nie wolno przecinać żadnych kabli, bowiem czynności te mogą spowodować uszkodzenie fotoradaru, a nawet jego zniszczenie, co może skutkować niewykonywaniem przez fotoradar jego ustawowych czynności, a w przypadku masowego unieruchamiania fotoradarów przez doprowadzonych do desperacji kierowców - może to spowodować niewykonanie zaprogramowanego w przyszłorocznym budżecie planu grzywien i - generalnie - zapaść budżetową w skali kraju!" Z tyłu tabliczki dopisałeś kiedyś sam dla pamięci (taka ściągaczka), że te czynności są jednak dopuszczalne, ale dopiero po gruntownym rozważeniu wszystkich "za" i "przeciw" z pozycji obywatelskich i patriotycznych w aspekcie gier losowych w bambuko z przeznaczeniem, narodem i opatrznością oraz z uwzględnieniem budżetu domowego przeciętnego obywatela!!! Deliberujesz zasłuchany w szum sumienia i natarczywy jak płacz dziecka brzęk potrącanych niespokojną ręką kilku monet w kieszeni... ...i nie wiesz, co dalej... ...pytasz sam siebie - jak żyć? Stoisz zadumany... A wtedy znienacka pada ci nad uchem kolejne kluczowe egzystencjalne pytanie (z kwitariuszem w tle) odczytane regulaminowo ze służbowego arkusza kwestionariusza przez funkcjonariusza: "A kwit parkingowy na Rower obywatel posiada? Proszę okazać, wraz ze stosownym dokumentem tożsamości i dowodem zakupu Roweru!" Odpowiadasz spokojnie i bez zastanowienia: - Poproszę o inny zestaw pytań! I kołacze się w głowie nieśmiała nadzieja - może się jeszcze tym razem uda pana władzę ubłagać... ...albo u-dobru-chać? A nuż? To takie polskie... Polska - matka głupich... zwiń
  • ~A jeszcze lepiej by było - gdyby Polacy
    (2017-11-29 01:03)
    wymieniali łyse opony i kontrolowali ciśnienie - bo z moich obserwacji wynika, że co drugi jeździ na co najmniej jednym "kapciu" - co wraz ze zrypanymi amortyzatorami i luzami w zawieszeniu i układzie kierowniczym gwarantuje niedaleki pogrzeb!
  • ~kulson, ale tu wszystkich oswieciłeś
    (2017-11-29 17:53)
    piszesz jakieś głupoty a ten artykuł jest o coraz większym problemie z autami z chińskimi lampkami zamiast normalnych lamp samochodowych, bardzo dobrze, że ktoś to wreszcie zauważył.
  • ~Przemo
    (2017-11-30 12:45)
    Spoko, że yanosik jest partnerem akcji ;) w sumie jeździ z nim jakieś 1,5mln kierowców, dobrze że umie to wykorzystać żeby zmienić sytuację na polskich drogach
  • ~Tomo
    (2017-11-30 12:50)
    Dobrze, że są organizowane takie akcje ;) a z yanosikiem jeżdżę na co dzień, wiec dobrze że bierze w niej udział
  • ~Teli
    (2017-11-30 13:56)
    Niech sprawdzają, może w końcu coś się zmieni na drogach
  • ~benek
    (2017-11-30 14:46)
    Super że rusza taka akcja :D w końcu ktoś się tym zajmie
  • ~Max Kolanko
    (2017-11-30 17:58)
    Nie mój problem panowie. W związku z podwyżkami OC pozbyłem się samochodu. Nie będę łożył na 500+. I żyje mi się lepiej bo 500 zł miesięcznie w kieszenie zostaje.
  • ~milena
    (2017-11-30 21:14)
    Yanosik też podobno się włączył w akcje
  • ~buly
    (2017-11-30 21:34)
    Dlaczego nie dopuszczają LED (nie te Chińskie,ale te za 250zł) ODPOWIEDŻ JEST PROSTA Lobby producentów żarówek straciło by rynek,a i zużycie paliwa by spadło .A wierzcie mi nikogo nie oślepiam,bo inaczej mrugali by mi z na przeciwka.
  • ~Bubuś
    (2017-12-01 12:50)
    Dawno temu testowano wykorzystanie dodatkowego reflektora dalekosiężnego w zakresie światła ultrafioletowego - miały odblaskiwać znaki, pasy, odblaski,itp. a nie oślepiać kierowców jadących z przeciwka. Ciekawe dlaczego projekt zarzucono?
  • ~Lubuszanin
    (2017-12-02 03:36)
    Tylko przyklasnąć,ale jak zwykle o jednym zapomniano,jest ciemno,szosa wilgotna,w powietrzu żadnego zamglenia,a Polski bonzo jedzie oświetlony światłami przeciwmgielnymi,on ma to świeci,ale że temu z przeciwka odbija się te światło od mokrej szosy,i wali po oczach,to jego nie obchodzi//policji również,nie zwracają nato uwagi/ Na szrocie u Niemca zostawili przeciwmgielne,to świeci Polski pajac.
  • ~Bader
    (2017-12-02 08:26)
    20% żarówek sprzedawanych w Polsce jest wadliwa. I nasza ukochana policja dobierze się za to do kieszeni kierowców. Naprawdę niegłupie. Proponuję ustawiać patrole na dziurawych odcinkach dróg i łoić mandaty za jazdę zygzakiem.

Może zainteresować Cię też: