Od dziś policja sprawdzi, czy możesz jeździć samochodem i... wyśle na przegląd świateł

| Aktualizacja:

Rusza ogólnopolska akcja policji. Funkcjonariusze drogówki będą kontrolować oświetlenie w samochodach. A kierowcy pojazdów, których jakość świateł wzbudzi wątpliwości, będą kierowani na stacje diagnostyczne.

wróć do artykułu
  • ~s80
    (2017-12-11 22:05)
    Co piąte auto leci jako "jednookie" wzbudzając wrażenie, że mijamy jednoślad, ale o tym policja pomyśli dopiero w następnej dekadzie.Znam kolesia, który bez całkowitego oświetlenia jednej lampy jeździł rok zanim wymienił żarówkę...swoją drogą to kurier jednej z kurierskich firm...
  • ~marian
    (2017-12-05 20:19)
    Wszystkie nowo produkowane auta powinny mieć układ automatycznego poziomowania reflektorów .
  • ~aa
    (2017-12-04 17:13)
    To ja się pytam poco są stacje diagnostyczne,jak pispolicja będzie miała lepszy sprzęt ,ale mnie te reklamy wkur,,,ją nie idzie pisać
  • ~R.B.
    (2017-12-04 13:53)
    Brawo brawo jeszcze raz brawo. Źle ustawione światła mijania naprawdę przeszkadzają. Nie wspomnę już o tych pseudo dziennych.......których nie widać. Powinni się wziąć jeszcze z tych co nagminnie używają świateł przeciwmgielnych, zwłaszcza z tyłu. A widoczność jest ponad kilkaset metrów.
  • ~Zmotoryzowany
    (2017-12-04 12:59)
    Pamiętam te czasy gdy na nauce jazdy uczono jak prawidłowo wymienić żarówkę i to że po wymianie trzeba skontrolować ustawienie świateł, a na części parkingów stały tablice do sprawdzania czy plama światła jest prawidłowa...
  • ~driver
    (2017-12-03 15:42)
    Kolejna ściema!!! Coroczne badania techniczne gwarantują dopuszczenie pojazdu do ruchu. Jak kierowca przestawi regulację reflektorów - przypadkowo - to jaka jest podstawa zatrzymania dowodu jeżeli reflektory w pozycji 0 świeca prawidłowo??? Po otrzymaniu mandatu w takich warunkach - można wnieść do prokuratury podejrzenie popełnienia przestępstwa przez doprowadzenie do niekorzystnego rozporządzenia własnym majątkiem w celu osiągniecia nieuzasadnionej korzyści materialnej. Koniecznie sprawdzić źródło powstania tej manipulacji. Który szwagier królika produkuje urzadzenia do kontroli świateł. POlicja kupi je za trzykrotną wartość bo takie są zasady ... wprowadzenia nowych ustaw i zarzadzeń. Musi wystarczyć na wszystko. Jak widać hejterzy już szaleją i powyżej jadą z bredniami ogłupiajacymi odbiorców . UWAGA!!! TO SZWINDEL I ŚCIEMA jak weryfikacja wiedzy w ZORD-ach. Tam jest dopiero komunistyczna ściema!!! Do budżetu oddają 1.5% szmalu ukradzionego Polakom. Uwalaja na egzaminach!!! Zdaje ok 30% ludzi. Pozostałe 70% gwarantuje przypływ mamony do prywatnych kieszeni bo naiwni i wystraszeni wracają na kolejne "lekcje jazdy" do nieudaczników, których kursy dająszanse tylko 1/3 uczestnikom. Kierowcy to grupa zdominowana przez brudny i zmanipulowany biznes pod skrzydłami oszukańczego prawa.
  • ~Zbynio
    (2017-12-03 11:14)
    Wasze światła, nasze pieniążki :)
  • ~autorwww
    (2017-12-03 11:10)
    tylko ze policja nie ma czym sprawdzać. Itd ma, ale czemu takie akcje robią policjanci a nie itd??? Wszystko robi policja chocaż nie ma czym, kto to wymysla?
  • ~darek
    (2017-12-03 09:57)
    Niech się wezmą za karanie za -jazdę na światłach do jazdy dziennej we mgle i po zmroku - mrygające diody w rowerach - przeciwmgielne w deszczu -sprawdzenie homologacji pseudo oświetlenia diodowego
  • ~Bader
    (2017-12-02 08:26)
    20% żarówek sprzedawanych w Polsce jest wadliwa. I nasza ukochana policja dobierze się za to do kieszeni kierowców. Naprawdę niegłupie. Proponuję ustawiać patrole na dziurawych odcinkach dróg i łoić mandaty za jazdę zygzakiem.
  • ~Lubuszanin
    (2017-12-02 03:36)
    Tylko przyklasnąć,ale jak zwykle o jednym zapomniano,jest ciemno,szosa wilgotna,w powietrzu żadnego zamglenia,a Polski bonzo jedzie oświetlony światłami przeciwmgielnymi,on ma to świeci,ale że temu z przeciwka odbija się te światło od mokrej szosy,i wali po oczach,to jego nie obchodzi//policji również,nie zwracają nato uwagi/ Na szrocie u Niemca zostawili przeciwmgielne,to świeci Polski pajac.
  • ~Bubuś
    (2017-12-01 12:50)
    Dawno temu testowano wykorzystanie dodatkowego reflektora dalekosiężnego w zakresie światła ultrafioletowego - miały odblaskiwać znaki, pasy, odblaski,itp. a nie oślepiać kierowców jadących z przeciwka. Ciekawe dlaczego projekt zarzucono?
  • ~buly
    (2017-11-30 21:34)
    Dlaczego nie dopuszczają LED (nie te Chińskie,ale te za 250zł) ODPOWIEDŻ JEST PROSTA Lobby producentów żarówek straciło by rynek,a i zużycie paliwa by spadło .A wierzcie mi nikogo nie oślepiam,bo inaczej mrugali by mi z na przeciwka.
  • ~milena
    (2017-11-30 21:14)
    Yanosik też podobno się włączył w akcje
  • ~Max Kolanko
    (2017-11-30 17:58)
    Nie mój problem panowie. W związku z podwyżkami OC pozbyłem się samochodu. Nie będę łożył na 500+. I żyje mi się lepiej bo 500 zł miesięcznie w kieszenie zostaje.
  • ~benek
    (2017-11-30 14:46)
    Super że rusza taka akcja :D w końcu ktoś się tym zajmie
  • ~Teli
    (2017-11-30 13:56)
    Niech sprawdzają, może w końcu coś się zmieni na drogach
  • ~Tomo
    (2017-11-30 12:50)
    Dobrze, że są organizowane takie akcje ;) a z yanosikiem jeżdżę na co dzień, wiec dobrze że bierze w niej udział
  • ~Przemo
    (2017-11-30 12:45)
    Spoko, że yanosik jest partnerem akcji ;) w sumie jeździ z nim jakieś 1,5mln kierowców, dobrze że umie to wykorzystać żeby zmienić sytuację na polskich drogach
  • ~kulson, ale tu wszystkich oswieciłeś
    (2017-11-29 17:53)
    piszesz jakieś głupoty a ten artykuł jest o coraz większym problemie z autami z chińskimi lampkami zamiast normalnych lamp samochodowych, bardzo dobrze, że ktoś to wreszcie zauważył.

Może zainteresować Cię też: