Pierwsze polskie auto elektryczne na złom? Ministerstwo odpowiada na zarzuty konstruktorów

| Aktualizacja:

ELV001 to samochód, który kosztem 8 mln zł powstał sześć lat temu w Mielcu. Pojazd ogłoszono pierwszym polskim autem elektrycznym. Konstruktorzy w rozmowie z nami zarzucali rządzącym brak zainteresowania ich prototypem. Dziennik.pl zapytał Ministerstwo Energii o losy mieleckiego "elektryka" i resort zabrał głos w tej sprawie.

wróć do artykułu
  • ~Paul
    (2017-12-17 02:15)
    Przy calym szacunku dla wszystkich konstruktorów ludzie..... Ustalcie jedna i obowiazujaca definicje. Otóż koszt 1km=koszt ladowania+ amortyzacja kosztow akumulatorow (minimum 15000zl). Teraz calosc wyglada realnie a nie ... ze 4zlote...
  • ~che
    (2017-12-15 14:38)
    Proszę czytać ze zrozumieniem
  • ~Gustaf
    (2017-12-15 10:42)
    taki Twardowski to jeszcze w komunie żyje , zupełnie brak mu wiedzy na temat marketingu , przypomnę tylko nieukom że w dzisiejszych czasach nie jest problemem wyprodukowanie czegokolwiek , bo można już wszystko ale najtrudniej jest sprzedać i jak ktoś tego nie rozumie niech siedzi cicho o nie płacze
  • ~Salut
    (2017-12-14 21:28)
    Jasne... najpierw autko musi być namaszczone przez Prezesa i poświęcone przez ojca Dyrektora...heh
  • ~Jajcarz
    (2017-12-14 20:35)
    Pokazcie foto z CRASCH TEST przy szybkosci 60hm/h . To podstawa dopuszczenia auta do ruchu , mozna przeciez sprzedac ten milion samochodöw elektrycznych w Polsce ! Potrzebna kasa na wybudowanie fabryki i sieci ladowania
  • ~Doradca Instytutu Ochrony Środowiska
    (2017-11-30 00:56)
    A Wy konstruuąc polski samochód elektryczny na co postawilibyście nacisk? Prócz oczywistej ekologii, większego zasięgu, niskiego poziomu hałasu i miejsca produkcji. Na nostalgie czy nowoczesność? Tomek, Doradca online Instytutu Ochrony Środowiska elektromobilnapolska
  • ~j23
    (2017-11-28 12:09)
    Polak może wyprodukować taczkę a nie samochód.
  • ~Kos
    (2017-11-26 07:44)
    150 km w 2011 to calkiem przyzwoity zasieg. Inne zachodnie mialy w tym czasie podobny, albo nawet gorszy. Obecnie trzeba by sie wysilic na 200-250 km zeby uznac go za przyzwoity. Natomiast cala reszta, wyglad, pojemnosc, wydaja mi sie calkiem dobre w tym samochodzie, i chetnie bym sie nim przejechal, a moze nawet posiadal. 6 sekund do100km/h to fajne uczucie.
  • ~Hasik
    (2017-11-16 07:41)
    ......tylko niemieckie. auta...wg pismaków z der dziennik...????
  • ~Wert
    (2017-11-15 13:53)
    Tu juz nie mozna nic UKRASC-WIEC NIKOGO TO NIE INTERESUJE-JESZCZE BY COS WYSZLO-TO DOPIERO KLOPOT.MUSI BYC JAK Z KUKLA MISIA
  • ~marzyciel
    (2017-11-15 12:45)
    No i oczywiście już po marzeniu o polskiej marce. Sam jeżdżę koreańskim xlv. Cenię sobię tą markę bo produkują u siebie. Jakbyśmy mieli naszą karajową to moze i bym w nią zainwestował a tak to zostanę przy koreańczyku.
  • ~Kazik
    (2017-11-14 22:40)
    Nie rozumiem. Przecież pani Szydło i pan Morawiecki wiosną tego roku chwalili się że Polska tymi autami zasypie świat. Czyżby kłamali?
  • ~guest
    (2017-11-14 17:20)
    Szkoda, bo lepszy niż ta pokraka od Ursusa (nota bene w pojeździe Ursusa tylko nadwozie jest produkowane w Polsce).
  • ~Andrew
    (2017-11-14 16:02)
    Liczy się propaganda to wielu ludzi wie rzucone hasła sukcesu reszta to się dowiaduje po czasie ze pisowi chodzi o koryto i notowania reszta to uciążliwy balans
  • ~WERT
    (2017-11-14 15:27)
    BO NIE DA TU SIE JUZ NIC UKRASC- TO I ZAINTERESOWANIE MALE
  • ~zorro
    (2017-11-14 14:54)
    zastanawiam się skąd panuje jakieś pojęcie że to rząd będzie budował samochód. Rządy nie budują samochodów, robią to firmy motoryzacyjne których w Polsce nie ma i nie zanosi się żeby były. Powstałe prototypy nic nie zmieniają, to wyrzucenie pieniędzy w błoto. Koszt postawienia fabryki od zera jest niewyobrażalny o czym przekonała się nawet Tesla. To są miliardy dolarów. Takich pieniędzy nie ma i nie będzie bo skąd niby miałyby się wziąć
  • ~Jacek M
    (2017-11-14 14:08)
    Jednak grom z komentujących tutaj nie może się skupić na merytorycznych komentarzach. Z braku wiedzy i typowego "kartoflanego polactwa" dyskusje przechodzą na poziom pseudo polityczny , PiS , PZPR , PO ...... Kiedy w tym kraju ludzie się wreszcie ogarną ?
  • ~ubawiony głupotą
    (2017-11-14 13:52)
    I znów nasuwają się skojarzenia z PRL-em... buńczuczne zapowiedzi, pięknie sparodiowane w Uchu prezesa.. "elektryczne drony"... A efekt komiczny ;-)))))))))))
  • ~mikrus
    (2017-11-14 13:52)
    Jeżeli w konkursie na wizualizację mogą brać udział tylko projekty wcześniej nie pokazane publicznie, to pytam jaki jest racjonalny powód takiego obostrzenia? Że ktoś już może skopiował tę karoserię, a potem będzie mówił, że to Polacy skopiowali od niego? Ale swoją drogą zasięg 150 km na jednym ładowaniu (6 godzin) nie jest imponujący). A prędkość max jak w "syrenie" zwanej skarpetą.
  • ~natemat
    (2017-11-14 13:48)
    Ani konferencji, która się właśnie odbywa ani wzrostu 4,7, tylko złom. Współczuję Paniom i Panom redaktorom natury zrzędy. :-)

Może zainteresować Cię też: