Poseł Liroy-Marzec dopiął swego. Rząd zmienia prawo i wprowadza jedną tablicę rejestracyjną do wielu pojazdów

| Aktualizacja:

"Czasowa rejestracja pojazdów, nietypowe wymiary tablic rejestracyjnych i wreszcie rejestracja flotowa właśnie przegłosowana przez Sejm. Z przyjemnością informuję o realizacji pakietu trzech zmian Liroya dla kierowców" - powiedział dziennik.pl Piotr Liroy-Marzec. W efekcie możliwe będzie użycie jednego numeru rejestracyjnego dla wielu aut czy motocykli lub ciągników.

wróć do artykułu
  • ~ajax
    (2017-10-27 17:48)
    O możliwości czasowego wyrejestrowania pojazdu w dalszym ciągu cisza, a jesteśmy chyba jedynym państwem w UE, gdzie nie można tego zrobić?!Ktoś wyjeżdża na kilka miesięcy i samochód nie jest użytkowany albo motocykl, którym w ziemie się nie jeździ, a za ubezpieczenie, które zresztą jest coraz droższe cały czas trzeba bulić.W innych krajach można pojazd czasowo wyrejestrować, a u nas nie, bo zawsze musi być jakieś "ale"???!!!
  • ~Seb
    (2017-10-27 18:43)
    Brawa I dla Liroya i dla rzadu, ze zgodzil sie na zmiany.
  • ~T
    (2017-10-28 12:25)
    To teraz jeszcze poproszę zlikwidować zbędny dokument zwany Kartą pojazdu, przypisanie dożywotnie numeru rejestracyjnego do samochodu bez podziału administracyjnego czyli jak leci. Ponadto nonsensem jest ubezpieczenie OC na pojazdy każdy z osobna. Przecież to kierowca powoduje wypadki nie pojazd. Dlaczego mając 10 samochodów mam płacić 10 OC ? Przecież nie jestem w stanie prowadzić kilku pojazdów w jednym czasie.
  • ~mis
    (2017-10-27 20:01)
    Szkoda ze nic to nie daje zwykłym obywatelom, osobom prywatnym posiadającymkilka pojazdów.
  • ~Maccc
    (2017-10-28 08:00)
    Brawo liroy ,dokoncz sprawę z uberem, doprowadz jeszcze do możliwości komntrolowanej hodowli konopi w polsce i jak ktoś wspomniał możliwości czasowego wyrejestrowania pojazdu, to przeprowadze się do Kielc aby móc na Ciebie zagłosować.
  • ~cdn/bez most psez capki
    (2017-10-27 18:18)
    nalezy dodac, ze w okresie zimna malezy zakladac capke,bezwarunkowo, bo taki mamy klimat
  • ~as
    (2017-10-28 11:04)
    dla kogo te zmiany??? ...no bo chyba nie dla mnie? Mam motorower czy motocykl, to opłaty muszą być ciągłe, zima, lato, warsztat, czy ciężka choroba, może nawet dłuższy wyjazd... ..jak chce wyrejestrować, to muszę swoje nowe BMW zezłomować... nie OTAKE POLSKE WALCZYLIŚMY.
  • ~Maki
    (2017-10-28 04:00)
    Fikcja, a gdzie prosty obywatel?
  • ~j23
    (2017-10-27 19:05)
    O przedłużaniu rejestracji na PUSTYM MIEJSCU OBOK (Adnotacje urzędowe) nadal cisza. Przecież te 2 strony można do tego wykorzystać bez pędzenia ludzi do Wydziałów Komunikacji, bo 6 kratek się skończyło na poprzedniej stronie! Takie przedłużanie było by bez kosztów i bez bezsensownego tracenia czasu w kolejkach!
  • ~fan
    (2017-10-28 10:42)
    Poseł Liroy to opozycja konstruktywna, która daje projekty mądre, przemyślane, a nie to co "nowotrzęsna" święto 6 króli, albo maskaPO jeżdżąca po ulicach na wrotkach w czasie procesji.
  • ~Łucja
    (2017-10-28 14:25)
    Jesteśmy niewolnikami korporacji ubezpieczeniowych, w ich zarządach zasiadają byli politycy lub ich rodziny, znajomi. Muszą z kogoś wydoić żeby mieć czym obracać na rynkach finansowych i z czego wypłacać sobie premie.
  • ~to ja
    (2017-10-28 21:09)
    czasowe wyrejestrowanie jest potrzebne ludziom. Ten kraj ma służyć obywatelom a nie firmom. Teraz dealerzy i handlarze samochodow bedą mogli tanie trzymać auta i zawyżać ich ceny. Powinno sie im odebrać przywieleje których nie mają osoby cywilne. Na tzw tablicach badawczych jeżdzilem juz 10 lat temu po Bielsku. Ośrodki badawczo-rozwojowe maja takie możliowści juz od czasów komuny
  • ~Weredyk
    (2017-10-30 07:43)
    Dumny jestem z tego rzadu jak nie wiem co. Takie osiagniecia to rzeczywiscie na miare dwudziestego pierwszego wieku.
  • ~MrJ
    (2017-11-01 11:26)
    A od kiedy zostanie zmieniony absurdalny obowiązek wymiany dowodu po skończeniu się tych kilku pól na pieczątki diagnosty?
  • ~Adi Kaniewski
    (2017-10-28 14:19)
    Świetnie Panie Pośle gratulacje! Jako (być może) głosujący na Pana spodziewałem się postępów w innej sprawie....
  • ~Polak maly
    (2017-10-28 15:11)
    Leroy. Znowu półsrodek a dla logiki i obywateli nic. Miej jaja i dogoń europe. Czasowe oc dla motocykli i tablice przypisane do osoby nie kazdego auta. Bez owijania.
  • ~wyborca/Wszelkie Prawa do wynalazku Zastrzezone,
    (2017-10-28 21:50)
    Mam.Mam wniosek i wspanialy pomysl na ogromne, az trudne do wyliczenia oszczsednosci , przeogromne, milionow dziesiatki, ze hey.Wieksze oszczednosci niz na garstce tablic. Oszczednosci takze i co najwazniejsze w ekologii, a zatem uratowanie globu przed ociepleniem klimatycznym. Skoro ma cos kukiz , to to nadaje sie wysmienivcie dla psl. szkoda, ze nigdzie nie naleze, bo bylby to wspanialy prezent dla partii i dla calego kraju i calusienkiej naszej nie tylko polskiej populacji homosapiens. moj pomysl jest prosty i bez wkladu , bez pozyczek i kompletnie nie potrzebuje zadnych bzdur pozyskiwania/ bo u nas dzisiaj w radio pienc szef strazy w wywiadzie gadal, ze straz pozyskalla woz strazacki, dobrze ze nie powiedzial ile sikawek dostali z tego pozyskiwania., ale sorry, sluzba nie drozba i moze wiecej niz zwykly zjadacz chleba. no wlasnie do chleba zawsze bylo i bedzie potrzebne mleko/ milk/ maloko/. Moj genialny pomydsl, to wprowadzenie obowiazkowe butelek szklanych przezroczystych litrowych na nasze polskie mleczko. Cymes , mleczko i smietana. Nic dodac, nic ujac. Pic, delektowac i miec czysty zysk, codziennie, przez cale zycie i dla kazdego, i bogatym i middle class i biedniejszym, bez wyjatku, a tablic e nie sa dla wszystkich. Tylko, zeby znowu ktos z rzadu lub opozycjio nie przechwycil mojego pomyslu ,bez mojej zgody, tsak jak wyszlo z tymi tablicami. Zaznaczam pomysl butelkowy kest moj, co prawda patent w drodze, ale skoro juz wyszlo tak z tymi tablicami, to widac juz na oko, ze moj pomysl jest tym, na co czekano od bardzo dawna.Wszelkie Prawa do mojego wynalazku Zastrzezone. Good Luck.
  • ~robertczarny
    (2017-11-17 09:51)
    A co z wymianą wszystkich dowodów rejestracyjnych co 6 lat, bo ustawodawca - projektant przewidział tylko 6 miejsc na pieczątki kontroli technicznej ? Jaki jest powód , ze miliony kierówców sa zmuszani do niepotrzebnej wizyty w urzedzie ? w skali kraju ile to jest tysiecy niepotrzebnuie przejechanych kilometrów, ile straconych roboczogodzin ? Bzdura - marnotrawstwo czasu i pieniedzy
  • ~meszuge