Pierwszy polski samochód elektryczny trafi na żyletki? Konstruktorzy piszą, ministerstwo milczy

| Aktualizacja:

ELV001 - taką nazwę nosi pojazd, który ogłoszono pierwszym polskim autem elektrycznym. Samochód powstał sześć lat temu w Mielcu i do dziś nikt nie zainteresował się jego rozwojem i produkcją. Nawet Ministerstwo Energii milczy w tej sprawie. Czy auto zbudowane kosztem 8 mln zł trafi na złom?

wróć do artykułu
  • ~maly.
    (2017-10-15 09:28)
    Wazniejsza jest miesiecznica.
  • ~fbg
    (2017-10-15 09:34)
    Nie było was w gronie pupili ministra, którzy mają zarobić na nowych prototypach, które też trafią do kosza. Jak sie państwo u nas za coś zabiera to d*pa.
  • ~kisiek
    (2017-10-15 09:43)
    re mały....nie miesięcznica, tylko grabież kamienic i polskiego majątku..przeczytaj uważnie . samochód zbudowana parę lat wcześniej zanim władzę objął PIS, czyli za czasów Tuskowej Zielonej Wyspy
  • ~MELEX
    (2017-10-15 09:45)
    Elektryczne samochody mogą produkować albo niemcy i daleki wschód a my najwyżej taczki.
  • ~raz dwa trzy
    (2017-10-15 09:51)
    Samochód gotowy w 2011 roku ..toż to szczyt "zielonej wyspy" Tuska...złota era ...i co PO/PSL wydało pieniądze i co dalej??? Takie to były działania , pod publiczkę, zero efektów ekonomicznych. Słynne POlskie Inwestycje Rozwojowe Tuska za które sfinansowano budowę domu handlowego na Marszałkowskiej w Warszawie.....
  • ~DM
    (2017-10-15 09:56)
    samochód ukończono 2011r. czyli za czasów zarządzania cieplejszą wodą przez PełO i PeeSeL. Dlaczego PO=lactwo nic z tym nie robiło czyżby POnóżkowi p. Merkel zabroniono?
  • ~mały...cwe lu jeden mo rda w kubeł
    (2017-10-15 09:58)
    u siebie nie jesteś gudłaju!!! Ktoś może utrzeć ci nosa ,aż pod czoło? Kumasz FAJO?
  • ~Batko-Macisław Płatow
    (2017-10-15 10:00)
    Konstruktorzy popełnili BŁĄD. Czyli gdzie są Nazwiska Znanych w tej dziedzinie??? Dlaczego Ich nie zaproszono?????????????
  • ~ANDRZEJ 64
    (2017-10-15 10:19)
    piekna konstrukcja samochodu elektrycznego i naprawde szkoda ze pojdzie na zyletki ale problem polega na tym ze jest produkt polski a nie zagraniczny
  • ~Slack
    (2017-10-15 10:24)
    To nie jest ważne, że jest to świetna polska konstrukcja. Byliście zbyt innowacyjni. Wszystko co jest dobre w kraju trzeba zawdzięczać PiSowi, więc pewnie niedługo obwieszczą dumnie, że odkryli żarówkę. Jest to bardzo przykre.
  • ~mielecki
    (2017-10-15 10:39)
    to raczej hobby, 1 godz.jazdy z predkoscia 120 km/h a potem 6 godzin ladowania to nie jest to. Chiny, Niemcy, USA -ze wzgledu na mozliwosci-sa posuniete o wiele dalej. Przykre -pamieta sie Melexy z lat 80 - wtedy trza bylo zaczac i bylismy w swiatowj czolowce, Melex naprawde zrobil kariere ne zachodzie. Niestety rozkradli wszystko.
  • ~wiecej akcyzy
    (2017-10-15 10:41)
    popieram, żadnej geotermii, ani samochodów elektrycznych, prąd z wyngla i najlepiej ponownie produkować fiata 125p bo palil 10litrow na 100km
  • ~robertpk
    (2017-10-15 11:10)
    Cudo na kółkach szkoda tylko, że o wdrożeniu do produkcji nikt nie myślał na etapie projektowania ten projekt to klasyka pracy polskich publicznych jednostek B+R: - zróbmy coś super z efektem "łał" - będzie kasa na 2-3 lata dobrych pensji - potem się zobaczy potem, niestety - następuje zderzenie z rzeczywistością, firmy które nie uczestniczyły w projekcie, nie kupią demonstratora technologii który był projektowany bez uwzględnienia ich potrzeb, sieci dostawców, logistyki obok ich własnych prac ...... dziwne jest to, że dorośli ludzie dają dorosłym ludziom pieniądze na projekty bez żadnej szansy wdrożenia. Natomiast dzisiaj, polskie przedsiębiorstwa motoryzacyjne, które to wdrożenie maja pewne - nie dostają pieniędzy z NCBIR, Dlaczego ? Miała być - "dobra zmiana" jest zmiana ale na gorsze
  • ~sebs
    (2017-10-15 11:57)
    Najbardziej mi się podoba jak mówią że auto elektryczne jest ekologiczne, tylko wyprodukowanie prądu dla niego jest bardziej szkodliwe dla naszego środowiska niż benzyny czy ropy.
  • ~J.M.K.
    (2017-10-15 12:40)
    Że też ci zwolennicy wiodącej siły narodu muszą się wszędzie wyżywać! Wpadłem w stado baranów. Czas się wycofać!
  • ~Mielec
    (2017-10-15 12:42)
    ..obrzydliwe pismaki najemnicy z der dziennik plują i szczują, żuliki paskudne...
  • ~erbi
    (2017-10-15 12:53)
    Naiwne. Przecież chodzi o to że ten projekt nie powstał za rządów pisbolszewii - więc jest politycznie niepoprawny i trzeba go zaorać! Liczy się tylko nasz miś, słuszny ideologicznie - a ile za niego zapłacimy i czy ma sens - to nikogo nie obchodzi. Znamy to z czasów komuny. Wówczas też poszło na żyletki kilka udanych konstrukcji, które mogły z Polski zrobić liczącego się producenta. Ale politycznie komuś było z tym nie po drodze.
  • ~Ram
    (2017-10-15 13:33)
    Zbudować 1 auto za 8 milionów zł to nie jest wielkie osiągnięcie. Wszyscy wiedzą jak to zrobić, problem w tym że akumulatory do niego kosztują majątek i szybko się zużywają. W zwiàzku z tym takim autkiem to można sobie pojeździć chwilkę po mieście, a potem ładować 10 h.
  • ~dzida
    (2017-10-15 14:44)
    niestety ale to od lat bolączka polskie gospodarki. Co z tego że jest gotowy dobry projekt jak nie ma komu produkować. Tak umiera wszystko co w Polsce uda się stworzyć. W Polsce nie ma i nie będzie takich Musków którzy potrafią pociągnąć za sobą ogromny kapitał potrzebny na zbudowanie fabryk i uruchomienie produkcji. Jeśli nawet komuś by się udało coś ruszyć to zaraz zjadłby go US, ZUS, PIP itp.
  • ~motek
    (2017-10-15 14:51)
    PiS przeflancuje ten samochód na SWÓJ i wtedy będzie CACY , MOHEROWE BERETY będą mogły takim cackiem popylać do kościółka .

Może zainteresować Cię też: