Poseł Liroy-Marzec zwalczył absurd. Rząd zmienia przepisy i wprowadza mniejsze tablice rejestracyjne

| Aktualizacja:

Poseł Piotr Liroy-Marzec na swojej liście z interpelacjami może postawić plus. Jego pomysł dotyczący wprowadzenia mniejszych tablic rejestracyjnych do aut z USA czy Japonii zgłoszony do ministra infrastruktury i budownictwa został przekuty na projekt rozporządzenia. "Oby takich absurdów znikało jak najwięcej" - powiedział dziennik.pl parlamentarzysta. Nowe przepisy zaczną obowiązywać w 2018 roku.

wróć do artykułu
  • ~swetru123
    (2017-08-26 18:03)
    dobre i to na początek. jeszcze tylko wywalczyć wyrejestrowanie bez kombinacji z papierami z możliwością ponownej rejestracji oraz zawieszenie OC podczas nieużytkowania auta i będę całkowicie zadowolony 😊
  • ~Ziołek
    (2017-08-25 11:58)
    Trzeba by jeszcze zlikwidować durne naklejki na tablicach. Jeśli auto w tym samym mieście zmienia co miesiąc właściciela i tablice zostają, to i tak trzeba płacić za kolejną nową naklejkę na tablicy. Absurd.
  • ~Kafel
    (2017-08-25 10:42)
    absurdem jest zmienianie prawa dla bardzo małej grupy społeczeństwa. Pamiętam walkę o prawo do trzeciej tablicy rejestracyjnej. Prawo zmieniono, można obecnie posiadać trzy tablece rejestracyjne, a mimo tego nie udało mi się spotkać auta które na bagażniku na rowery ma legalną tablicę. Nadal 99% nie posiada wymaganej prawem tablicy. Mało tego, te ich wyroby tablico podobne często nie są nawet zbliżone do legalnego wzorca.
  • ~erbi
    (2017-08-25 03:13)
    Ależ sukces!!! Antysystemowcy w akcji - System właśnie się zachwiał i zaczął się kruszyć! Liroy - czy Ty k. nie masz wstydu? Dostałeś mandat na walkę z upartyjnieniem, które osiąga teraz rozmiary porównywalne, a nieraz przekraczające to co za komuny. A Ty się k. zajmujesz tablicami??????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • ~farsa
    (2017-08-24 17:56)
    Innych problemow nie macie? Proponuje dla wszystki poslow i deputowanych zeszyty z godzinami pracy i obowiazkow. I rejestracje na d..pe zeby wiadomo bylo z jakiej bandy jest.
  • ~Auto
    (2017-08-24 17:54)
    Ten byl dobry. A ja mam rolsa z 1934roku - tez chce rejestracje ktora mi bedzie do auta pasowala.
  • ~hieniu
    (2017-08-24 16:53)
    Kto by pomyslal, ze konstruktywna opozycja w parlamencie okaze sie Liroy, w odroznieniu od oszolomow i fanatykow w rodzaju Patru, Schetyny, Kopacz i reszty sorosowych nominatow
  • ~w.borca
    (2017-08-24 15:55)
    rozmienianie spraw na drobne, zamiast vatuw pilnowania,wolo d. zawracania
  • ~co jeszcze tak istotnego będzie rozwiązane..??
    (2017-08-24 15:23)
    niesamowicie istotny problem został rozwiązany..... ale bić pianę o sprawach niewaznych można długo..
  • ~44 dawniej też 44
    (2017-08-24 14:07)
    Brawo PiS.
  • ~qwerty
    (2017-08-24 14:03)
    I fajnie. Teraz obowiązkowe badania lekarskie, ubezpieczenie OC i tablice rejestracyjne dla rowerzystów - skoro lajkrowcy twierdzą, że są pełnoprawnymi użytkownikami dróg, to niech mają tez pełnię obowiązków a nie tylko praw. Skuter musi mieć tablice to rower też. Do tego opłata za badania techniczne, opłata rejestracyjna i recyklingowa. Wprowadzenie opłat za parkowanie na chodnikach. Koniec świętych krów.
  • ~observer
    (2017-08-24 12:18)
    a dla wlascicieli aut sprowadzanych z indii, australii i wielkiej brytanii wprowadzimy ruch lewostronny ...

Może zainteresować Cię też: