Wirus to nowy samochód terenowy z Bielska-Białej. Zobacz, jakie pojazdy kupi MON [FOTO]

| Aktualizacja:

Inspektorat Uzbrojenia MON rozstrzygnął przetarg na dostawę pojazdów dalekiego rozpoznania dla żołnierzy wojsk specjalnych. Resort kierowany przez Antoniego Macierewicza wybrał samochód o nazwie Wirus. "Podpisania umowy z Ministerstwem Obrony Narodowej spodziewamy się lada dzień" - powiedział dziennik.pl Tomasz Kłeczek, prezes spółki Concept z Bielska-Białej, która skonstruowała ten pojazd.

wróć do artykułu
  • ~kguz
    (2017-08-07 10:55)
    ludzie ratujcie 770 000 tys za opancerzone autko klasy suzuki jimmy , i to za ciężko zapracowane pieniądze z których płacimy podatki
  • ~Potęga
    (2017-08-07 11:17)
    Pokonanie muru o wysokości 30 cm brzmi dumnie.
  • ~Jula
    (2017-08-07 11:26)
    Czy to o tym samochodzie Antus nieroztropny mówił że zastapi Caracale.?
  • ~prezes
    (2017-08-07 12:32)
    no, i okazuje sie,ze jednak mozna w Polsce budowac rozne rzeczy-np. auta terenowe dla wojska,traktory,pociagi,autobusy,statki,itd-inaczej niz twierdzila PO,ze mamy wykonywac uslugi dla zachodniego biznesu,siedziec ze sluchawkami w call center albo smazyc frytki.Okazuje sie,ze tradycje przedwojennego przemyslu oraz dosc pokaznego przemyslu lat PRL (zacofanego ale jednak o sporym zakresie produkcji wlasnej) sa w narodzie.Trzeba tylko dac szanse Polakom,a nie importowac doslownie wszystko-nawet wiaderka czy olowki.PiS ma tu spore pole do popisu-czytam,ze budzet ma spore dochody,moze nalezy pomyslec o wiekszym wsparciu dla krajowych pomyslow przemyslowych.
  • ~Jeżyna
    (2017-08-07 12:50)
    Czyli od pięciu lat nikt nie chciał tego składaka z komercyjnych części (tyle poprawek daje do myślenia), miejsca na tyle ładunku nie widzę,czy napęd ma blokadę i reduktor? ile paliwa zabiera- jaki zasięg? do CASY sie nie mieści? już zdecydowali kupować a debiut we wrześniu? coś tu nie halo . Obawiam się że przepłacone , "najróżniejsze części świata" - to ma być też na eksport, czy armię ekspedycyjną nam szykują?
  • ~jusef
    (2017-08-07 13:36)
    Do "zestrzelenia" tego cuda wystarczy mocny chłop i dwa kamienie ...
  • ~ ect ...
    (2017-08-07 13:40)
    Ciekawe czy będzie dostępna cywilna wersja? Dla kogoś kto ma sporo własnej ziemi lub mieszka w trudnym, niedostępnym dla cywilnych pojazdów terenie i nie lubi limuzyn z klimą dla miejskich lanserów, może to być fajna alternatywa i frajda z jazdy w terenie, zarówno latem jak i po głębokim śniegu. Ciekawe czy wyposażą ten pojazd w porządnego diesla i kilka przydatnych gadżetów terenowych dla cywilnego użytkowania?
  • ~i tyle
    (2017-08-07 14:12)
    PrOpaganda
  • ~kamas
    (2017-08-07 18:27)
    Wyglada niezle a pojazd dalekiego zwiadu musi byuc zwrotny szybki niezawodny latwy w naprawie i dobrze opancerzony, gdyz przewazanie musi szybko uciekac
  • ~porażka
    (2017-08-07 18:37)
    Źle to wygląda. Pojazd podobny do amerykańskiego Jeepa z czasów II wojny światowej. Żołnierze w nim to będą kamikadze. Pojazd nie ma tak jak Jeep żadnego zabezpieczenia przed kulami i odłamkami. Totalna porażka lub korupcja. AMZ Kutno produkuje o wiele lepsze i bezpieczniejsze pojazdy rozpoznania.
  • ~over
    (2017-08-07 19:40)
    z góry życzę powodzenia jazdy w warunkach zimowych... cieplutko, w ogóle nie wieje - rewelacja! I to tempo wprowadzania do armii - całe PIĘĆ LAT, zamiast max kilkunastu miesięcy.
  • ~raf
    (2017-08-07 20:18)
    Absolutna klapa , pojazd w Polsce musi utrzymać ciepło, ile wytrzyma człowiek gdy jest ziąb i gdy trzeba czuwać cały dzień całą noc, nawet w lato jest zimno jak na pustynni w nocy, to jest jakieś nieporozumienie, strzelanie trwa kilka sekund raz na miliardy sekund które trzeba wyczekać jakoś, owszem gdyby walka była za godzinkę to wsiadam jadę i seria ale tu się czeka kilka lat na okazję do strzelania do ludzi nam wrogich, no a pozatym samochód o tej wadze nie przejedzie przez polski pole żyzne, mokra glina i stoi chyba że waży 1200 kg z ludźmi, ja miałem i mam jeepy od zawsze
  • ~hmm
    (2017-08-07 21:43)
    770 000 zlotych za sztukę???
  • ~Adenauer
    (2017-08-07 23:52)
    LOL Co to ma być? Chyba przekręt dekady. Takim czymś to chyba tylko inwazja na jakichś dzikusów z Afryki, którym wcześniej Grom ukradnie łuki. Zero osłon, cena jak za Mercedes G-wagon, a wygląd jak z muzeum PRL.
  • ~nowy
    (2017-08-08 01:03)
    Ta cena to jakiś żart, za tę kasę (770 000 zł/szt.) można by kupić extra doposażonego Land_Cruisera V8 profesjonalnie go opancerzyć i prawie drugie tyle by zostało. A za złożenie tak dużego zamówienia pewnie dostaliby jeszcze kilkanaście procent upustu.
  • ~rodak
    (2017-08-08 04:42)
    naprawde nienawidzicie tego KRAJU tak was telewizja uczy i te gazetki niemieckie
  • ~mw
    (2017-08-08 09:03)
    tym przetargiem powinno od razu zajac sie ABW
  • ~emma2000
    (2017-08-08 10:07)
    Miejsce dla drona jest, a dla ANDRONA tez?
  • ~mkk
    (2017-08-08 10:19)
    To podliftowany Maluch? P.S> Wszystkie podane tu kryteria spełnia już zresztą taka np. Dacia Duster. To po co Wirus? Właściciel montowni składającej tę zabaweczkę to jakiś kolega jakiegoś prominenta z PiSu?
  • ~Kierowca wojskowy
    (2017-08-08 11:05)
    Może Wirus (nomen omen) nadaje się do przywożenia Miśkom Pizzy,ale dla współczesnego wojska.

Może zainteresować Cię też: