Policja kupi 140 nowych radiowozów z wideorejestratorem. Opel Insignia odpada

| Aktualizacja:

Policja ogłosiła przetarg na zakup 140 nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorem. Dziennik.pl sprawdził, które modele samochodów spełniają wymagania drogówki.

wróć do artykułu
  • ~ya
    (2017-05-15 13:21)
    Polska to państwo policyjne - wdać to dokładnie z punktu widzenia pracy np. niemieckiej policji...
  • ~ajax
    (2017-05-15 12:37)
    Za kilka lat to dopiero będzie problem z wyborem odpowiedniego samochodu,bo coraz więcej jest wyposażanych w silniki o pojemnościach jak w kosiarkach do trawy.
  • ~sic
    (2017-05-15 14:42)
    akurat nieoznakowanie pojazdy policji to chyba jedyna metoda na wariatów drogowych.
  • ~wrona
    (2017-05-15 18:40)
    Samochody powinny byc te,ktore sa produkowane w kraju,a nie sprowadzane za zagranicy.Dlaczego podatnik ma placic niemieckiej firmie i wzbogacac tamtejszy budzet...w kraju jest produkowanych wiele samochodow i zatrudnieni sa ludzie tutaj mieszkajacy i pracujacy.
  • ~werda
    (2017-05-15 18:22)
    Nawet policja z Emiratów Arabskich nie ma takiej ułańskiej fantazji.
  • ~777
    (2017-05-15 18:25)
    PISuarowa ( czytaj zafajdana) waaadza chce kupować obce, nienarodowe auta? Przecież to niepatriotyczne, a sam waaaadza powinna już kupować dla siebie same auta elektryczne😀
  • ~galazka
    (2017-05-15 18:33)
    Jeszcze trochę i sama policja będzie jeździla na polskich drogach. W tym kraju nie da sie jeździć, glupota gono glupote
  • ~Popylacz
    (2017-05-15 16:06)
    Jeszcze ludziska dają się łapać na iskre?
  • ~Błachy
    (2017-05-15 22:28)
    Inwestycje w drogowke szybko się zwracają..a na komisariatach nie ma latarek...zenada
  • ~trubadur
    (2017-05-16 00:41)
    Oj nieważne jaki model auta bo yanosik i tak mnie poinformuje jaki samochod czai sie w okolicy, wtedy oczy szeroko otwarte i sprawa załatwiona :D
  • ~Szach
    (2017-05-18 21:27)
    Polska policja obojętnie jakim wozem jeździ ,to i tak społeczeństwo ich nienawidzi,ponieważ panoszą się ponad prawo,szpanują ciemnymi okularami w czasie kontroli nie umieją profesjonalnie przeprowadzić rozmowy,są panami na drodze,tak przynajmniej im się wydaje,spowodowane to jest tym że poszli do Policji dlatego że w normalnym życiu nie potrafili sobie z niczym poradzić,ja ze swoich podatków ich ubrałem,wypłacam co miesiąc pobory i wiele innych darmowych rzeczy dostają od mojej ojczyzny więc żądam pełnego profesjonalizmu,szanowania obywatela na drodze bo to ten obywatel ich utrzymuje przy życiu.
  • ~Tomek
    (2017-05-16 00:17)
    Wczoraj jechałem trasą "1-ki" z Łodzi na Katowice, poprostu Polacy nie umią jeździć samochodami - ogólne przyzwolenie na łamanie przepisów oraz nie przestrzeganie ograniczeń prędkości. Wczoraj widziałem gościa co na ograniczeniu 110km/h sunął chyba ze 170-180km/h, ludzie nie dziwcie się że tyle wypadków i chamstwa na drodze. Ale 10 km dalej nieoznakowany patrol go zatrzymał! Przestrzegacie przepisów a wszystko będzie dobrze, normalniej i bezpieczniej :-) Warto również poprawić stan dróg w Polsce oraz wprowadzić / zredukować system oznaczeń drogowych ( bardziej sensowne z głową ) a nie na odcinku 1 km drogi 100 różnych znaków! Bezpiecznej drogi :-)
  • ~hahaAAAAAA
    (2017-05-17 22:13)
    dac tym durnym gliniarzom nieznakowane rowery
  • ~Janusz S.
    (2017-05-16 15:10)
    Jezeli wybrane beda BMW, to gratuluje "gospodarnosci". Realna klasa efektywnosci energetycznej tych aut jes "G" (musiala byc specjalnie stworzona dla aut tej klasy). Poza tym horrendalne sa koszty napraw tych aut. Sasiad zaplacil w BMW za nowy przedni prawy blotnik w rocznym aucie (plastik jakosci pudelek od margaryny) 1700 Euro. Niemiecko-Turecka firma produkujaca te elementy sprzedaje je BMW za ok. 60 Euro.
  • ~Kierowca
    (2017-05-16 16:28)
    Nie pomogą nowe auta w policji skoro pani aspirant ma trudności z logiką bo w szkole średniej miała przystojnych kolegów, którzy na lekcji logiki rozpraszali jej uwagę. Nie rozumie różnicy między potrąceniem pieszego a zajechaniem mu drogi. Żeby potrącić pieszego to musi on znajdować się na pasie ruchu samochodu, w przeciwnym razie pieszy idący i dochodzący do samochodu z prawej strony napotykając na samochód to on potrącił samochód a samochód zajechał mu drogę a nie potrącił pieszego. Gdyby w takim przypadku samochód potrącił pieszego to pieszy miałby siniaka z lewej strony ciała a nie z prawej jako wynik ześlizgnięcia się pieszego po reflektorze auta i upadku na jezdnię. Czy w takim przypadku kierowca nie powinien dostać mandat do 500 zł a nie mieć zabrane prawo jazdy na sześć miesięcy. Oto jest pytanie.
  • ~Hanys
    (2017-05-16 16:53)
    Czarna nieoznakawana beemka (i to chyba 5) lata już kawałek czasu na A4 Katowice-Gliwice.
  • ~Arti
    (2017-05-17 21:21)
    Insignia - nie,. Superb - nie,. Pod konkretną markę ustawione, czy jak ?? Dlaczego musi to być tylko i wyłącznie sedan ??
  • ~xyz
    (2017-05-18 18:05)
    Tyko te firmy powinny być brane pod uwagę które produkują w Polsce!!!!
  • ~zex
    (2017-05-24 17:13)
    podatnicy sie zlorza ikupia
  • ~babci ola
    (2017-08-23 00:44)
    na h..j im te auta? nei ma na co cash wywalac? to moja emetyrtura!

Może zainteresować Cię też: