Ursus odsłonił w Niemczech nowy samochód. Produkcja w Lublinie [MAMY pierwsze ZDJĘCIA]

| Aktualizacja:

Ursus ELVI zadebiutował w czasie targów przemysłowych w Hanowerze. Ursus coraz mocniej angażuje się w auta na prąd. Polska spółka na targach przemysłowych w Hanowerze odsłoniła nowy samochód elektryczny o nazwie ELVI. A napęd do tego pojazdu stworzy spółka Hipolit Cegielski-Poznań.

wróć do artykułu
  • ~Luke
    (2017-04-25 12:23)
    Jestem elektrykiem od urodzenia i powiem wam tak: Z powodu samochodów o napędzie elektrycznym wszystkie firmy motoryzacyjne są zagrożone. Wyobraźcie sobie że każdy kumaty elektryk będzie mógł zbudować samochód sam, zaprogramować go jak chce. Powiem więcej, silnik elektryczny może natychmiast osiągnąć pełne obroty a więc duże pole do popisu:). Dotychczasowe silniki mechaniczne mają tysiące cześci które się zużywają w silnikach elektrycznych cześci mechaniczne mogą być ograniczone są do minimum. Taka jest przyszłość.
  • ~laki
    (2017-04-24 17:05)
    i teraz wyposarzyc poczte polska w te auta i niech sie rozwija
  • ~Filip
    (2017-04-25 11:09)
    Piękny samochód z Lublina, tak trzymać.
  • ~jhj
    (2017-04-24 21:12)
    40 mln narod powinien miec wlasne samochody osobowe dostawcze i ciezarowe brawo pis
  • ~znafca
    (2017-04-25 10:57)
    "Nowy samochód będzie miał minimalną ładowność 1100 kg. " ?????? Czyli mozna zaladowac np. 7 ton bo z 800 kg nie pojedzie ????
  • ~Nhl sta
    (2017-04-24 17:04)
    Nastepny model bedzie sie nazywal alimenciarz. Silnik na kradzione paliwo, wydech wprost do nosa, podwozie z bambusa a kierownica z masla.
  • ~*************
    (2017-04-24 21:53)
    jakoś nie chciałbym być na miejscu kuriera lub pocztowca i tak w ciągu dnia 100 razy wsiadać do tego pojazdu ,wydaje mi się że próg jest dość wysoko - ale gratuluję pomysłu i że coś się dzieje w naszym przemyśle.
  • ~Skuba
    (2017-04-24 20:42)
    Jak mi ktoś powie, że tę konstrukcję przygotowano w ciągu 1,5 roku rządów PiS, to skieruję gościa na członka "podkomisji Macierewicza"!
  • ~Kalder
    (2017-04-24 23:04)
    Ale ściema - akumulatory ładowane przez 15 minut, karoseria drukowana na 3d - no i w tej chwili nie wiedzą jaki napęd - układ silników zastosować a w przyszłym roku zaczną produkcję seryjną. KPINY
  • ~e tam.,,,.,,,
    (2017-04-24 18:47)
    Ciekaw jak będzie cena baterii? Mam złe doświadczenia z akumulatorami. Wytrzymują rok lub dwa i lepiej już mieć samochód na paliwo spalinowe.
  • ~Jan
    (2017-04-25 12:14)
    Pokazali coś czego w rzeczywistości nie ma a czego obecne koszta produkcji wynoszą tyle co wysłanie małego satelity w przestrzeń okołoziemską. Póki co to wydmuszka bez szans na produkcję. Ps. UPS, Amazon i Deutsche Post już dawno mają swoje więc znamion polotu ani innowacyjności Nie dostrzegam. Ps; ich jeżdżą i mają napędy
  • ~galazka
    (2017-04-25 10:58)
    Super bryka jak niegdyś nasz samochód ciężarowy ZUK albo jeszcze lepszy niegdyś Lublin, oba cuda techniki ostały w Polsce i były gwarancją zaopatrzenia i bezpieczeństwa a do tego jeszcze Warszawa albo Syrena to już było widać sukces techniki, czasami pokazywano Wołgę jako lepszy standard dla hierarchii partyjnej. Ten pokaz w Hanover to chyba jakiś żąrt albo chochlik drukarski no ale każdemu trzeba dać szansę nawet z siekierą na słońce.
  • ~henryO
    (2017-04-24 18:53)
    Od 2018 roku Deutsche Post zacznie produkcje swoich samochodow dostawczych ( elektryki ) do przewozu poczty i dla DHL do przewozu paczek. Bedzie to pojazd nie zwiazany z zadnym koncernem samochodowym w niemczech..Elektroauto bedzie sie nazywac "Streetscooter" ,i jest w 100% identyczny jak polski Ursus..
  • ~yogi
    (2017-04-24 20:05)
    Stworzony na siłę.
  • ~inżynier
    (2017-04-24 18:01)
    Jeśli to ma być miejski pojazd z prędkością max 100 km/godz. to po co tak opływowa kabina?
  • ~Konrad Wallenrod
    (2017-04-25 09:39)
    Bateria ,bateria skad wziasc pradu,kto wybuduje ekstra elektrownie ?.
  • ~ktos przycpal jak rysowal
    (2017-04-24 18:54)
    boze jaka maszkara - w miescie dziub musi być krótki po diabła taka landara strata powierzchni ładunkowej
  • ~ddd
    (2017-04-24 22:21)
    w niemczech od jakis dwoch miechow poczta rozwozi listy autami elektrycznymi maja kilka narazie
  • ~gugu
    (2017-04-24 21:51)
    stworzenie prototypu za pieniądze z dotacji to żaden problem. Zbudowanie fabryki i produkcja seryjna ma się do tego jak zapałka do lasu. No chyba że chce kupować wszystko za granicą i skręcać do kupy w Polsce jak to robi obecnie. Mimo tego życzę firmie wszystkiego najlepszego, widać że ktoś tam chce coś zrobić, pomimo tego że nie ma potrzebnych miliardów na inwestycje
  • ~hal
    (2017-04-25 14:05)
    A TVN i POLSAT milcza na temat targów w Hanowerze.

Może zainteresować Cię też: