Nadjeżdża rewolucja w egzaminach na prawo jazdy. Posłowie PiS zapowiadają zmiany

| Aktualizacja:

PiS chce zerwać z zasadą, że im więcej kandydatów obleje WORD, tym więcej zarobi.

wróć do artykułu
  • ~kubacki
    (2017-06-06 15:59)
    Prawda jest taka, że najgłośniej krzyczą ci, którzy zdali za którymś tam razem. A może by tak winy poszukać w sobie i swoich błędach podczas egzaminu? Trudne, prawda? A to, że od szkoły jazdy również zależy nasz wynik egzaminu to ktoś pomyślał? Bo tych szkółek pootwierało się tyle co grzybów po deszczu, każdy niemal może dziś być instruktorem. No i jest, a potem płacz, że niezdane egzaminy. Nic dziwnego, jak instruktorem jest jakiś Mietek, Janusz czy Mirek z pomysłem na biznesy. Szkoła jazdy to jest podstawa. A wystarczy popatrzeć na rankingi. Kto w nich przoduje? Małe, pojedyncze szkółki? Nie, większe ośrodki robione z pomyślunkiem. Można sobie porównać np. taką krakowską Auto Akademię i jakąś jednoosobowy OSK. To nawet nie ma porównania. Wiadomo, że Auto Akademia lepiej przygotuje, bo ma spore doświadczenie. To się wszystko ze sobą wiąże i nie ma co zwalać wszelkiego zła świata na te wstrętne WORD-y :P
  • ~szofer
    (2017-03-28 09:16)
    Jest furtka ,jedziesz na ukraine kupujesz lewe prawko i jakimkolwiek zachodnim kraju wymieniasz na orginal ,czysto i przyjemnie
  • ~wizjiner
    (2017-03-21 20:33)
    Brawo PIS już was lubie, możecie liczyć na moje poparcie. Czas skończyć z patologią PO. A tak miedzy nami. PIS ma dobrych strategów oni czytają wypowiedzi na forach i wiedzą jak zdobyc elektorat. A teraz odezwa do PO. A PO sadzi drzewka, Jak ktos posadził drzewko to ma go prawo ściąć na swojej działce i nikomu nic do tego. Brawo PO w nastepnych wyborach nawet nie przekroczycie progu wyborczego jak tak dalej pójdzie, zaliczacie wpadkę za wpadką. Opamiętajcie się ludzie.
  • ~Paula
    (2017-03-21 19:31)
    w USA egzamin i wydanie prawa jazdy trwa oko 1 godziny (jedna godzina), kosztuje 26 dolcow.... czyli pol godziny mojej pracy......... benzyna 2.5 $ za galon i jazda .....pozdrawiam Polske
  • ~z Kujaw
    (2017-03-18 15:16)
    We Włocławku dyrektorem WORD jest radny z PIS... Zdawalność we Włocławku wynosi 98%. Mało tego - ten radny PIS sprawił ze znacznie obniżono opłaty za 20-letnią opiekę nad grobami z ponad 860 zł ustanowionych przez SLD na 500 zł ustanowione przez PIS.
  • ~popsl z nofokod
    (2017-03-16 14:26)
    posłom zrobic test psycho w dniu 7 kroli,i zaprosic prezydenta europy egzamin na maderze
  • ~cmentarz
    (2017-03-15 21:03)
    Ryży, 9 lat temu, uparł się: każdemu cweelowi dam prawo jazdy !! będą jeżdzić, kupować benzynę i części, płacić w stacjach obsługi i myjniach, koniunktura gospodarcza się poprawi!! Skutki takiej polityki, najwyraźniej widać na cmentarzach!! Tam leży pełno takich, którzy mieli pierszeństwo!!
  • ~anonim
    (2017-03-15 15:02)
    Najlepiej niech zaczną rozdawać prawo jazdy jako dodatek do dowodu osobistego po ukończeniu 18 roku życia. A po roku zobaczymy czy w dalszym ciągu ludzie będą psioczyć na WORDY i na ciężkie egzaminy jak któremuś dziecko zginie w wypadku drogowym.
  • ~neo123
    (2017-03-14 15:11)
    Czyżby Jaruś chciał prawko zrobić?
  • ~Obserwator
    (2017-03-14 10:58)
    Sposób funkcjonowania WORD-ów jest skandaliczny. Począwszy od wyboru modelu samochodu egzaminacyjnego na egzaminie kończąc .
  • ~Normalny
    (2017-03-14 10:57)
    A kto zagwarantuje ze państwu nie będzie się wtedy opłacało oblewać na egzaminach ? Mam wrażenie ze nie będzie chodzić o nasze dobro a tylko o przechwycenie pieniędzy.
  • ~Konrad Wallenrod
    (2017-03-14 10:04)
    Prezes dostanie wreszcie karte rowerowa !.
  • ~Egzamin na posła
    (2017-03-14 09:59)
    Jakby cudownie było, gdyby kandydat na posła zdobywał licencję na kierowanie państwem. Egzamin mógłby obejmować: prawo, ekonomię i język, oraz praktyka w instytucji państwowej. Dopiero po uzyskaniu licencjatu mógłby startować w wyborach. Takie proste!!
  • ~Jarosław Kubicki
    (2017-03-14 09:31)
    Egzamin na prawo jazdy nie ma stwierdzać, że kandydat jest dobrym kierowcą (wiadomo - nie jest), ma sprawdzać czy kandydat na kierowcę może dalej uczyć się już sam bez instruktora. Co z tego, że dręczymy ludzi przy egzaminach, jeśli potem mogą jeździć jak chcą. Zamiast Policji Drogowej mamy Policję Radarową która poza fetyszyzacją prędkości nie interesuje się niczym chyba, że ma akcję (akcja foteliki dla dzieci, telefony lub niezapięte pasy itp). Tymczasem parkujemy na chodnikach (często z fałszywym przekonaniem że na jezdni nie wolno), wyprzedzamy na niewidocznych zakrętach, skrzyżowaniach i przejściach dla pieszych, powszechnie ignorujemy znaki STOP, wjeżdżamy na przejazdy kolejowe przy migającym czerwonym świetle lub nawet omijamy półrogatki, na rowerach jeździmy po nocy bez świateł. Policji to raczej nie interesuje bo nie mają "AKCJI". To tak jak by lekarze leczyli poszczególne choroby przez pojedyńcze weekendy w roku przy okazji akcji "grypa", "zawał", "angina" itd. Drogi mają służyć szybkiej i bezpiecznej jeździe a nie wolnej i niebezpiecznej.
  • ~fffcff
    (2017-03-14 09:26)
    Jarek kasy potrzebuje na 500+
  • ~krzyhoo1
    (2017-03-14 08:48)
    W Teksasie egzaminy przyjmuje drogówka a nie żadne wordy czy inne maszynki manstwowe do wyciągania kasy. Jeden sierżant zrobił wsjo: sprawdził mi wzrok (ew. daltonizm), zrobił psychotest, przyjął test teoretyczny (łatwiutki), a potem jego koleżanka usiadła w samochodzie użyczonym przez znajomego i w miasto - prawo, lewo, nawrót na drodze, jazda po ringu z max. dozwoloną prędkością, zmiany pasów ruchu, powrót, zaświadczenie o egzaminie i odbiór tymczasowego prawa jazdy w wydziale ruchu w urzędzie dzielnicowym. Po 10 dniach pocztą przyszło prawko na 5 lat. Całość kosztowała DWADZIEŚCIA DOLARÓW!!! Nikt nie żądał żadnych kursów, srursów, głupot, nie było żadnych nagrań z jazdy, podsłuchów, i innych atrybutów państwa postkomunistycznego, jakim jes Polska. Czy tak kiedyś będzie u nas? NIE, bo u nas prawo tworzą albo pajace w urzedach albo parlamentarzyści, których poziomu inteligencji możemy cdziennie doświadczać w setkach wszystkich telewizji, z pisowską na czele
  • ~Ppp
    (2017-03-14 08:48)
    Powinno być tak: Jeśli egzamin został oblany w wyniku spowodowania sytuacji niebezpiecznej - płaci kursant. Jeśli egzamin został oblany w wyniku czepiania się egzaminatora do drobnych błędów, nie powodujących realnego zagrożenia - płaci WORD. Pozdrawiam.
  • ~DAV
    (2017-03-14 08:16)
    Zrobiono z Prawa Jazd dramat i horror gorszy od matury . Ten dokumet powinien być dostępny szerokim masom ludzi , prosty do zdobycia i tani , jak w USA . U nas zrobili sobie z tej procedury zrodlo dochodow bez dna . To jest złodziejstwo w białych rękawiczkach !
  • ~marks_
    (2017-03-14 07:55)
    mówi poseł pis: ble, ble, ble ... nad zmianami pracuje poseł karski z posłem zbonikowskim ;-)))
  • ~pachołek
    (2017-03-14 07:34)
    Słusznie to kurs na prawo jazdy , a nie kurs parkowania

Może zainteresować Cię też: