Bracia Nowak z Krosna pokazali wynalazki, które mają ratować ofiary wypadków samochodowych [ROZMOWA DZIENNIK.PL]

| Aktualizacja:

Bracia Nowak z Krosna opracowali i opatentowali dwa wynalazki - pirotechniczny przecinak do pasów bezpieczeństwa oraz pirotechniczny siłownik teleskopowy do otwierania zakleszczonych drzwi samochodu. W rozmowie z dziennik.pl Zygmunt Nowak opowiada, jak działają oba systemy i w jaki sposób chcą swoimi rozwiązaniami zainteresować koncerny motoryzacyjne, MON oraz polskiego producenta pojazdów wojskowych.

wróć do artykułu
  • ~Napewno dogodzi
    (2016-07-16 09:21)
    W agencjach towarzyskich moze byc wyposazeniem DLA tych co im nie stoi.
  • ~Sejsmograf
    (2016-07-14 04:06)
    W wojskowych pojazdach typu TarpanBojowy, zaryglowane drzwi otwiera sie sejsmografem. Tak nas uczyl kapral Czerwonka.
  • ~wynalazcy sa, ale zboze jest tratowane/ wyborca
    (2016-07-14 00:49)
    Pomysl dobry , ale zapewne juz poszedl w swiat*, ktos doda do tego rurke, srubke i zagostke i okaze sie, ze pomysl byl, ale niedopracowany, jak to bylo z wynalazcami lazikow ksiezycowych przez zespol studencki. P.S. swoja droga wielu chce robic pojazdy ksiezycowe, a niema madrego, coby wymyslil jakies lapy do ciagnika, coby nie wygniatano paru procent zboz, co roku podczas opryskow, i az zal. d. sciska jak widzimy stratowane pasy zboza i naszych wynalazcow w TV.
  • ~W sumie -
    (2016-07-14 00:47)
    - niegłupie!!!
  • ~gosc
    (2016-07-13 15:44)
    Bracia Nowakowie a nie bracia Nowak. Czy nikt nie sprawdza umiejetnosci dziennikarzy tego portalu?
  • ~kkk
    (2016-07-13 12:46)
    w chinach bedzie zbednym wynalazkiem
  • ~to jedna z podstawowych zasad
    (2016-07-13 12:32)
    Trzech wynalazców! tam jest 3 mężczyzn więc TRZECH jeśli mężczyzn jest więcej to CZTERECH, PIĘCIU, SZEŚCIU
  • ~tt
    (2016-07-13 12:08)
    albo w przypadku, kiedy auto stoi na boku?
  • ~olo
    (2016-07-13 11:45)
    niezle to, a dziala w przypadku zmiany geometrii drzwi i slupka? np skoszeniu, albo uderzeniu bocznym w drzwi/slupek ?

Może zainteresować Cię też: