To już drugie podium dwudziestoczteroletniego Polaka w tej serii. Rywalizacja na słynnym torze Brands Hatch w Wielkiej Brytanii trwała od piątku. Lisowski startuje w barwach belgijskiego W Racing Team stowarzyszonego z Audi.

W niedzielnym wyścigu głównym Audi R8 LMS z numerem bocznym cztery przebijało się z 13. pola na kolejne pozycje, kończąc wyścig na polu szóstym.

Wyścig główny poszedł bardzo dobrze. Tempo na swojej zmianie miałem na wysokim poziomie. Jestem zaskoczony, ponieważ poprawiliśmy samochód w stosunku do wyścigu kwalifikacyjnego. Audi wróciło do gry o walkę o zwycięstwo! Dzięki temu mogliśmy rywalizować z najlepszymi, finalnie kończąc na pierwszej pozycji w Silver Cup oraz szóstej w klasyfikacji generalnej. Plan zrealizowaliśmy, praktycznie z kompletem punktów w swojej klasie. W szczególności chciałbym podziękować zespołowi W racing Team za przygotowanie samochodu, którym mogliśmy walczyć. Tak jak mówiłem wcześniej, było sporo problemów, które wyeliminowały nas z Top 10. Wyjeżdżam z Anglii zadowolony, z kolejnym wyścigowym doświadczeniem. Wiem, że przede mną jeszcze sporo nauki, ale idzie to wszystko w dobrym kierunku. Rywalizuję z najszybszymi kierowcami GT na świecie! Każdy ma ogromną wiedzę, nie mówiąc o ambicjach. Przed sezonem założyliśmy zwycięstwo w Silver Cup i to musimy zrealizować. W klasyfikacji generalnej chcemy wrócić na podium, ale tor Brands Hatch nam na to nie pozwolił. Czas na Zandvort! Reprezentowanie polskich barw otoMoto Team w serii Blancpain GT Series to dla mnie ogromny zaszczyt. Podium jest czymś wspaniałym dla nas wszystkich... - powiedział Mateusz Lisowski.

Kalendarz BlancPain GT Sprint Series 2014:

18-21 kwietnia - Nogaro (Francja)
17-18 maja - Brands Hatch (Wielka Brytania)
4-6 lipca - Zandvoort (Holandia)
22-24 sierpnia - Slovakia Ring (Słowacja)
5-7 września - Algarve (Portugalia)
10-12 października - Zolder (Belgia)
1-2 listopada - Baku (Azerbejdżan)