Skoda roomster nowej generacji będzie produkowana w Polsce, w fabryce Volkswagena w Antoninku pod Poznaniem - donosi jeden z głównych czeskich dzienników "Mlada fronta Dnes". Produkcja ma ruszyć od maja 2015 roku.

Gazeta powołuje się na informacje dostawców fabryki w czeskich Kvasinach, gdzie od 2006 roku powstaje obecna generacja tego auta.

Nowy model, który w opinii dziennika ma być produkowany w Polsce, będzie większy od pierwszej generacji i spokrewniony z nowym volkswagenem caddy. 

Po przeniesieniu produkcji do Polski czeski zakład w miejscowości Kvasiny zostanie rozbudowany na potrzeby produkcji pierwszego SUV-a marki Seat.

CZYTAJ WIĘCEJ Pierwszy SUV Seata pewny>>>

Obecnie z linii produkcyjnej tej fabryki Skody, zlokalizowanej we wschodnich Czechach, zjeżdżają trzy modele: superb, yeti i roomster. Pracuje tam około 4500 osób, które dziennie produkują na trzech zmianach 800 samochodów.

Fabryka w Kvasinach produkuje samochody od 80 lat. Wszystko zaczęło się w 1934 roku od modelu JAWA 700. Pierwsza Skoda opuściła mury tego zakłądu w 1947 roku - był to model superb. Produkowano tu także pierwszą felicię (w latach 1958-1964), sportową 110 R coupé (1970-1980) i model pick-up (1995-2001). 

Superb we współczesnym wydaniu powrócił tam w 2001 roku, a w 2009 roku dołączył model yeti.

Dziennik.pl poprosił o komentarz polskie przedstawicielstwo Skody. Oto odpowiedź:

Nie potwierdzamy powyższych doniesień ale również ich nie dementujemy. Wszelkie pojawiające się publikacje traktowałbym jako spekulacje nie do końca mające pokrycie w rzeczywistości. Żadne decyzje w zakresie przeniesienia produkcji modelu skoda roomster nie zostały podjęte. Pojazd produkowany jest w fabryce skoda w Kvasinach w Czechach - powiedział w rozmowie z portalem dziennik.pl Michał Cabaj, kierownik ds. PR Skoda Auto Polska.