W sierpniu 2013 roku, po dramatycznym pogorszeniu sytuacji na rynku australijskim, Opel oświadczył, że wstrzymuje działalność jako odrębna marka. Powód? Prozaiczny - przestało to być opłacalne. 

Jednocześnie przedstawiciele General Motors asekuracyjnie zapowiedzieli, że w przyszłości rozważą sprzedaż modeli Opla pod lokalną marką GM o nazwie Holden.
Teraz okazuje się, że to nie były słowa rzucone na wiatr - na początku 2015 roku Opel rozpocznie eksport swoich samochodów do Australii i Nowej Zelandii. Będą one sprzedawane pod nazwą Holden, która jest australijską marką należąca do GM.

Lwią cześć modeli na potrzeby kierowców po drugiej stronie świata wyprodukuje fabryka w Gliwicach. Na liście nowych aut ze znaczkiem nowej marki znajdą się astra GTC i supersportowa astra VXR, znana jako opel astra OPC, a także kabriolet cascada. Samochody będą przystosowane do ruchu lewostronnego.

Sportową wersję OPC insignii sedan wyprodukuje niemiecki zakład Opla. Wcześniej przedstawiciele GM ogłosili, że fabryka w Rüsselsheim będzie produkować samochody marki Buick przeznaczone na rynek amerykański.