Tragiczny karambol w Łódzkiem. 3 osoby poniosły śmierć, 25 jest hospitalizowanych. Do wypadku doszło w nocy na drodze S8, w miejscowości Kowiesy między Warszawą a Rawą Mazowiecką, na jezdni w stronę Katowic. Zderzyło się 11 samochodów, w tym dwa tiry. Śmierć poniosła kobieta, mężczyzna oraz dziecko - poinformował Robert Zwoliński z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.

Podczas tragicznego wypadku panowały bardzo złe warunki, gęsta mgła ograniczała widoczność w niektórych miejscach do 10 metrów. Policjant informuje, że ofiary śmiertelne - kobieta, mężczyzna oraz dziecko - to osoby podróżujące autem osobowym, które zostało wepchnięte pod naczepę ciężarówki. Drugie dziecko zostało przewiezione do szpitala w Łodzi.

Samochód, którym podróżowali, miał czeskie numery rejestracyjne. Kobieta zatrzymała się na lewym poboczu, tam w samochód uderzył inny kierowca, a zaraz potem następne pojazdy. Przez 7 godzin droga w miejscu wypadku była zablokowana, samochody mogły poruszać się tylko jedną nitką w kierunku Warszawy - mówi Robert Zwoliński. Drogowcy nadal holują uszkodzone pojazdy. Droga w kierunku Katowic jest cały czas zablokowana. Policja zorganizowała objazd. Ponieważ jeden z samochodów ciężarowych przebił się przez barierkę na drugą stronę jezdni, także jadący w stronę stolicy mieli utrudnienia w ruchu.