Rajd Barbórka, czyli Ogólnopolskie Kryterium Asów, dla wielu fanów sportów motorowych jest najważniejszym wydarzeniem w całym sezonie. Choć jego wyniki nie wliczają się do klasyfikacji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, to startu w tym wydarzeniu nie odmawia sobie żaden z liczących się kierowców w kraju. 

W ciągu półwiecznej historii, rajd stał się legendarny wśród kibiców i zawodników. Jego najbardziej widowiskową próbę, organizowaną po zmroku w samym sercu Warszawy, na ul. Karowej kojarzą nawet ci, którzy na co dzień nie interesują się sportami samochodowymi.

Dla rajdowego kibica przejazd ulicą Karową, to marzenie. Ale przejazd u boku gwiazdy, to coś zdecydowanie więcej - to przeżycie, które na zawsze pozostanie w pamięci. W tym roku Moto Orkiestra Świątecznej Pomocy przygotowała prawdziwą gratkę - można wylicytować przejazd z - uwaga! - Felixem Baumgartnerem. Aukcja już ruszyła... 

Jubileuszowy 50. Rajd Barbórka odbędzie się 1 grudnia. Felixa Baumgartnera zaprosił do udziału w tym wydarzeniu pięciokrotny zwycięzca tej imprezy - Tomasz Kuchar. Baumgartner startował już w Barbórce na zaproszenie Kuchara w 2005 roku. Zajął wtedy 10 miejsce w klasyfikacji generalnej. Tomasz Kuchar i Felix Baumgartner wystartują identycznymi samochodami subaru impreza WRX STi, przygotowanymi specjalnie na ten rajd.

Poza przejazdem ze słynnym Austriakiem można też wylicytować codrive Karową z Pawłem Przybylskim, Filipem Nivette i Lucą Rossettim.

Paweł Przybylski to prawdziwa legenda polskich rajdów. Czterokrotny zwycięzca Rajdu Barbórka ruszy na Karową samochodem Mitsubishi Lancer Evo 9 z silnikiem o mocy 400 KM.

Filip Nivette związany jest z rajdami od blisko 10 lat. Wśród kibiców doceniany jest za widowiskową, bezkompromisową jazdę, pełną rajdowych fajerwerków. W tym roku walczył w Castrol Edge Fiesta Trophy, wygrywając 3 rundy rywalizacji i zdobywając tytuł wicemistrza Polski. Zwycięzca licytacji będzie miał okazje zasiąść na prawym fotelu mitshubishi lancer WRC! Samochód został zbudowany przez fabryczny zespół Mitsubishi i startował w rajdach zaliczanych do cyklu mistrzostw świata.

Luca Rossetti to jeden z głównych pretendentów do zwycięstwa w tegorocznej edycji Rajdu Barbórka. Włoch jest czołowym europejskim kierowcą, ma na koncie tytuły mistrza Europy i niezliczona liczbę wygranych rajdów. Na Karowej pojedzie peugeotem 207 S2000 EVO 2012.

Licytacje przejazdów, które odbędą się podczas Kryterium Asów na Karowej dostępne są w serwisie Allegro, pod adresem: http://allegro.pl/listing/user.php?us_id=4302716

Pieniądze pozyskane w drodze licytacji zostaną przekazane na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która kolejny raz będzie wspierać najbardziej potrzebujących najmłodszych.