Audi Sport Team Joest wprowadził dwa samochody do nowych zawodów FIA World Endurance Championship (WEC). Niemiecki producent planuje także wystawić dodatkowe samochody w wybranych wyścigach, takich jak 12-godzinny w Sebring (USA) i 6-godzinny w Spa-Francorchamps (Belgia), które dla zespołu Audi będą jednocześnie próbą generalną przed Le Mans.

W 80. edycji francuskiego długodystansowego klasyka, Audi startuje z numerami "1" i "2" (napęd hybrydowy) oraz "3" i "4". Zgodnie z przepisami, każdy samochód ma teraz jednego kierowcę. Kierowcy to André Lotterer, Allan McNish, Timo Bernhard i Oliver Jarvis.

Nowy sportowy prototyp Audi z napędem hybrydowym zostanie zaprezentowany pod koniec lutego. Pierwszy start przewidziano 5 maja, w 6-godzinnym wyścigu w Spa-Francorchamps.

W wyścigu otwierającym sezon Mistrzostw Świata, 17 marca w Sebring, Audi Sport Team Joest wystartuje raz jeszcze w Audi R18 TDI, które były zwycięzcami Le Mans w 2011 roku. Audi wygrywało 24-godzinny wyścig Le Mans w sumie dziesięć razy od 2000 roku, co czyni go najbardziej utytułowaną marką w najnowszej historii wyścigu.