Po tym jak Volkswagen i Skoda pochwaliły się praktyczniejszymi wersjami swoich najmniejszych aut przyszła kolej na Seata.

Pięciodrzwiowy model mii zadebiutuje już na początku marca w czasie salonu samochodowego w Genewie. Na hiszpańskim rynku pojawi się na początku lata 2012 roku.

Ludzie z Seata obiecują, że 5-drzwiowy mii będzie oferowanym w przystępnej cenie. Jak będzie czas pokaże…

Mii będzie wyposażony w trzycylindrowe silniki benzynowe o pojemności 1.0 litra i mocy 60 KM oraz 75KM. Jak zapewniają konstruktorzy średnie zużycie paliwa dla modelu ze słabszą jednostką będzie wynosić 4,5 l/100km. Silnik o mocy 75 KM skonsumuje 4,7 l/100 km. Dzięki pakietowi ecomotiv mii ma spalać 4,2 l/100 km. Przewidziano także zasilanie gazem ziemnym CNG.

Nadwozie mii ma od początku do końca 3,56 metra. Zdaniem konstruktorów bagażnik o pojemności 251 litrów jest jednym z największych w tej klasie. Po złożeniu tylnej kanapy jego objętość rośnie do 951 litrów.

Z bajerów producent oferuje np. szklany dach, który można będzie także otworzyć lub rozsuwając go całkiem.

Najnowszy seat to kolejny po volkswagenie i skodzie maluch z funkcją awaryjnego hamowania w ruchu miejskim (opcja). System nazwany City Safety Assist aktywuje się automatycznie przy prędkości poniżej 30 km/h i za pomocą czujnika laserowego rozpoznaje niebezpieczeństwo kolizji.

Zależnie od prędkości i sytuacji funkcja hamowania awaryjnego może zminimalizować skutki wypadku, a w niektórych przypadkach pozwoli nawet uniknąć zderzenia. Przypominamy, że układ ten zadebiutował na pokładzie volkswagena up!